Zwrot podatku

Pracujesz za granicą, płacisz podatki i chcesz je odzyskać w 100%?

Podatki są ponoć jedną z najpewniejszych rzeczy w życiu. To prawda. Płacenie podatków to również jedna z bardziej nieprzyjemnych rzeczy, jakie spotykają nas kilka razy w miesiącu. Tym lepiej jest wiedzieć, że czasami sytuacja może zmienić się o 180 stopni i zamiast narzekać na wysokie podatki, będziemy się z nich cieszyć. Kiedy może do tego dojść? Na przykład wtedy, kiedy mamy mieć zwrot podatku z zagranicy. Kto może na niego liczyć? Przede wszystkim osoby, które były legalnie zatrudnione za granicą i tam zarabiały, a później ponownie wróciły do kraju. Jeżeli ich zarobki zostały podwójnie opodatkowane, jest to podstawą do ubiegania się o zwrot podatku za pracę za granicą. W wielu przypadkach takie zwroty mogą osiągać naprawdę oszałamiająco wysokie sumy, przekraczające nawet kilka tysięcy złotych. Taki bonus finansowy z pewnością mógłby ucieszyć niejedną osobę i uczynić jej życie znacznie ciekawszym i bogatszym. Co jednak trzeba zrobić, aby otrzymać zwroty podatków, pobieranych za to że legalnie pracowałeś za granicą? Dochodzeniem takich zwrotów zajmują się specjalne firmy, obsługujące klientów zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Jeśli chciałbyś powierzyć im odzyskanie swojego zwrotu podatku, będziesz musiał dostarczyć niezbędne do tego dokumenty. Wśród nich nie może zabraknąć umowy o pracę za granicą, odcinki wypłat wynagrodzenia, a także rozliczenia podatkowe dokonane za granicą, jak również w Polsce. Ile potrzeba czasu na to, aby otrzymać zwrot podatku za pracę za granicą? To w dużej mierze zależy od sprawności, z jaką będzie działała firma, której to zadanie powierzymy. Innym czynnikiem, od którego może być uzależniona szybkość wypłaty zwrotu podatku jest kolejka złożonych wniosków, oczekujących na rozpatrzenie. Pamiętając o tych kilku rzeczach, dobrze jest jak najszybciej złożyć swój wniosek o zwrot podatku, niezależnie od tego, jaka miałaby to być kwota.

Należy Ci się zwrot podatku z zagranicy? Pomożemy Ci! Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Należy Ci się zwrot podatku z zagranicy

Byłeś zatrudniony za granicą? Odzyskaj nadpłacony podatek

Pracowałeś za granicą? Nawet kilka lat temu? Należy Ci się może zwrot podatku! 
Pomożemy Ci skutecznie odzyskać należny podatek!

Nie jesteś pewien tego, czy przysługuje ci zwrot podatków za to, że pracowałeś za granicą? Jest kilka prostych metod, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Przede wszystkim musisz ustalić dokładne daty, w jakich pracowałeś za granicą. To ważne, ponieważ dane te posłużą do ustalenia wysokości podwójnie zapłaconego podatku, o zwrot którego będziesz się ubiegał. Rozumiemy to, że po kilku latach może być trudno przypomnieć sobie dokładne daty, w jakich pracowałeś za granicą. Jednak właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby odszukać umowy o pracę, a także otrzymane od pracodawcy świadectwo pracy. Będą to istotne dokumenty wykorzystywane w procesie zwrotu podatku zza granicy. To właśnie w tych dokumentach znajdują się wszystkie istotne informacje dotyczące okresu, w trakcie którego byłeś zatrudniony, a także dotyczące wysokości wynagrodzenia, jakie otrzymywałeś za swoją pracę. Również wynagrodzenie jest ważne w całym etapie ubiegania się o zwrot podatku za pracę za granicą. Zależność w tym zakresie jest bardzo prosta – im większe miałeś bowiem zarobki, tym większe podatki odprowadzane były od twojego wynagrodzenia. Również teraz będziesz mógł ubiegać się o znacznie większy zwrot podatku za pracę za granicą, niż wtedy kiedy na umowie figurowałoby minimalne krajowe wynagrodzenie, obowiązujące w konkretnym kraju.

Czy można samodzielnie ubiegać się o zwrot podatku za granicą? Tak, jest to możliwe, chociaż trzeba przyznać, że nie jest to zadanie proste i szybkie do samodzielnego wykonania. To, czy będziesz posiadał umiejętność załatwienia dla siebie zwrotu podatku za pracę za granicą, będzie zależało od twoich umiejętności w czytaniu dokumentacji w języku obcym, a także wypełnianiu dużej liczby formularzy, które mogą być koniecznymi załącznikami do takich wniosków. Skąd pobrać takie formularze, w jaki sposób je wypełnić i gdzie złożyć, aby otrzymać należne zwroty podatków? Każdy przypadek jest indywidualnie rozpatrywany i wymaga starannego opracowania formularzy, wraz ze złożeniem do odpowiednich urzędów. Dla każdej osoby mogą one być inne. Między innymi z tego powodu dobrze jest powierzyć to zadanie specjalistom z doświadczonej kancelarii podatkowej, którzy za ciebie zajmą się wypełnieniem wszystkich wniosków, formularzy, a do tego zadbają o to, aby dokumenty te trafiły do odpowiedniego urzędu i trafiły w ręce uprawnionych do ich rozpatrzenia pracowników. Zagwarantuje to znacznie krótszy czas na uzyskanie zwrotu podatku, dzięki czemu szybciej będziesz mógł się cieszyć należnymi tobie pieniędzmi. Czy takie usługi pomocy w otrzymaniu zwrotu podatku za pracę za granicą są płatne? Tak, wysokość opłat w każdej z firm może być różna, dlatego zanim wybierzesz tę jedną, dobrze jest wcześniej dowiedzieć się tego, korzystając z informacji zawartych na naszej stronie. Właśnie do takich celów została ona stworzona – aby pomagać Państwu w rzeczach, które są dla Was ważne i istotne. Wierzymy w to, że publikując tutaj najistotniejsze wiadomości o różnego rodzaju usługach finansowych dostępnych na rynku, będą mogli Państwo jeszcze łatwiej i bezpieczniej z nich korzystać, bez żadnych obaw o koszty, jakie mogą być z tym związane.

Podsumowując, jeśli w minionych latach byli państwo zatrudnieni legalnie za granicą i posiadają dokumenty, który ten fakt potwierdzają, należy sprawdzić czy przysługuje Państwu zwrot podatku z zagranicy. Z uwagi na to, że kwoty takich zwrotów mogą być bardzo wysokie, nie należy tej sprawy bagatelizować. Ubieganie się o zwroty podatków wbrew pozorom nie musi być trudne i czasochłonne. Sposobem, aby szybko uzyskać należny zwrot podatku, konieczne będzie prawidłowe wypełnienie właściwych formularzy oraz złożenie ich do odpowiednich urzędów, łącznie z koniecznymi załącznikami. W jakim czasie można otrzymać należy zwrot podatku z zagranicy? Terminy zwykle wynoszą od jednego do dwóch miesięcy, chociaż w wielu przypadkach zwrot jest wypłacany już po jednym tygodniu. To zależy od kolejki wniosków do rozpatrzenia, a także prawidłowości wypełnienia złożonych formularzy. To kolejny z ważnych powodów, aby zacząć korzystać z opisanych przez nas usług, które będą gwarantem Państwa zadowolenia oraz sprawią, że należne Państwu zwroty znacznie szybciej zostaną przelane na Państwa konto.

Niemcy, Holandia, Dania, Szwecja, Belgia, Austria, Norwegia, USA, UK (Anglia), Irlandia były Twoim miejscem pracy? Przysługuje Ci zwrot podatku z zagranicy? Nie ma problemu! Oferujemy profesjonalne rozliczenia podatkowe. Zapewniamy terminowość i najwyższą jakość usług. Sprawimy, że zwrot podatku z zagranicy dotrze do Ciebie szybko i niezawodnie. Sprawdź, jakie to może być łatwe. Z naszych usług korzystało już wielu zadowolonych klientów. I Ty możesz być następnym z nich.

Każdy, kto legalnie pracował w obcym kraju, może ubiegać się o zwrot podatku od zagranicznego fiskusa. Kwota zwrotu zależy od uzyskanego dochodu i podatku pobranego przez pracodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *