Pożyczki prywatne

Pożyczki od osób prywatnych

Pożyczki gotówkowe nieustannie ewoluują. Jeżeli wydaje ci się, że jedyną możliwością pożyczania pieniędzy są wyłącznie banki i znane z reklam firmy od pożyczek, to jesteś w błędzie. Na rynku każdego dnia pojawiają się nowe propozycje pożyczek udzielanych przez osoby prywatne. Chcesz się o nich dowiedzieć czegoś więcej? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Na ten moment można wyróżnić dwie największe firmy, zajmujące się pośrednictwem pomiędzy osobami, chcącymi uzyskać pieniądze, a prywatnymi inwestorami, chcącymi pożyczać pieniądze innym, a jednocześnie zarabiać na oprocentowaniu za nie. Do tych firm zalicza się Kokos i Finansowo.pl. Działają one na podobnych zasadach, czyli kojarząc te dwie grupy osób. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby pożyczki od prywatnych inwestorów były dostępne również dla ciebie, a także jakie są ich zalety?

Pozabankowe pożyczki prywatne

Pożyczki od prywatnych inwestorów

Aby móc pożyczać na wcześniej wymienionych stronach, czyli Kokos i Finansowo.pl, należy się zarejestrować na nich. Założenie własnego konta użytkownika jest niezbędne, aby móc przystąpić do kolejnych kroków. Jakie dane należy podać w formularzu rejestracyjnym? Oczywiście muszą one być zgodne z prawdą. Na potwierdzenie może być konieczność wysłania przelewu weryfikacyjnego, którego wysokość zazwyczaj nie jest wyższa niż 1 złoty. A jak funkcjonuje mechanizm takiej pożyczki społecznościowej od osób prywatnych? Jest on nieco zbliżony do aukcji internetowych i polega na tym, że określasz sumę, jaką chciałbyś pożyczyć. Podajesz również maksymalną wysokość kosztów, jakie jesteś w stanie zaakceptować w związku z taką pożyczką. W odpowiedzi na twoje ogłoszenie, inwestorzy mogą składać swoje propozycje pożyczek, określając procent, jaki są w stanie udzielić osobie. O tym, która pożyczka zostanie wybrana, decyduje osoba wnioskująca o nią.

Kto może liczyć na najkorzystniejsze warunki na pożyczki prywatne? Oczywiście te osoby, które pożyczają największe sumy, a jednocześnie mają na swoim koncie największą liczbę spłaconych pożyczek. Jest to możliwe do sprawdzenia dla każdej z osób, które są zarejestrowane na portalu Kokos lub Finansowo.pl. Ważne pytanie, które trzeba sobie zadać, to to, czy pożyczki prywatne są odnotowywane w rejestrach kredytobiorców BIK KRD? Nie. Są to pożyczki prywatne, zawierane bezpośrednio pomiędzy dwoma osobami. Jako takie, nie muszą być zgłaszane do takich baz. Nie występuje tutaj również sprawdzanie klientów w takich bazach. To ważne na przykład wtedy, jeśli posiadasz negatywną historię w BIK, dyskwalifikującą Cię z wzięcia pożyczek w takich firmach lub bankach. Wówczas jedynym ratunkiem dla cienie są pożyczki od prywatnych inwestorów. W jakiej wysokości można uzyskać najczęściej pożyczki od osób prywatnych? Zwykle wysokość pierwszej pożyczki nie będzie wyższa niż 1000 złotych. Jednak z każdą kolejną pożyczką, o jaką się będziemy mogli ubiegać, jej wysokość będzie wzrastać. Oczywiście tylko pod warunkiem, że wcześniejsze pożyczki zostały w terminie spłacone.

Czy pożyczki prywatne są dostępne wyłącznie na wyżej wymienionych serwisach, czyli Kokos i Finansowo.pl? W tym momencie tak. Te dwie firmy przyciągają również największą liczbę klientów i inwestorów, zapewniając jedne z najlepszych warunków na rynku. Możliwość wybierania pomiędzy inwestorami, oferującymi najkorzystniejsze warunki spłaty, jest jednym z decydujących czynników o tym, że pożyczki prywatne są dziś tak bardzo popularne i chętnie wybierane. A czy mają jakieś wady? Z pewnością do jednych z nielicznych można wymienić dłuższy czas oczekiwania na jej uzyskanie. Podczas gdy firmy pożyczkowe udzielają pożyczki nawet tego samego dnia, to na pożyczki od osób prywatnych będziemy musieli poczekać kilka dni, a nawet kilka tygodni. Jest to jednym z powodów, zmuszających do tego, aby za w czasu planować pożyczanie pieniędzy poprzez pożyczki prywatne. Wiele osób, nawet jeśli w danym czasie nie planuje pożyczek społecznościowych, rejestruje się na takich serwisach. Robi to w trosce o to, aby w przyszłości móc szybko i wygodnie taką pożyczkę uzyskać, bez konieczności dłuższego oczekiwania na nią.

Organizowanie pieniędzy na codzienne wydatki lub okazjonalne zakupy nie jest prostym zadaniem. Często bowiem wiąże się z koniecznością ich pożyczania z różnych źródeł. Jeżeli z wybranych powodów nie chcą Państwo brać pożyczki w banku, nie pozostaje nic innego jak sięgnięcie po bardziej elastyczną i przyjazną formę pożyczki od osób prywatnych. Korzystne warunki, a także brak odnotowywania pożyczki w BIK i KRD. Dodatkowo, osoby ubiegające się o takie pożyczki nie są sprawdzane w tych rejestrach. Z tego powodu mogą z nich korzystać również osoby, mające wcześniej jakieś zadłużenia i nie mogące liczyć na pożyczkę w banku lub klasycznych firmach pożyczkowych.

Okresami w roku, w których pożyczki prywatne Kokos lub Finansowo.pl cieszą się największą popularnością jest okres letni – wakacyjny, oraz zimowy, wtedy kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W tym okresie bowiem występuje największe zapotrzebowanie na pieniądze, które mają zostać przeznaczone na zakup prezentów dla bliskich, urządzenie świąt, a w lecie na pokrycie kosztów związanych z wyjazdami wakacyjnymi. To właśnie wtedy również na wyżej wymienionych serwisach można spotkać największą liczbę inwestorów, chcących pożyczać swoje pieniądze. Rosnącą konkurencja pozwala w tym czasie uzyskać jedne z najkorzystniejszych warunków, na jakich pożyczki społecznościowe od osób prywatnych są dostępne. Już teraz warto zaplanować swoją następną pożyczkę i rozważyć, czy z jakichś powodów nie wybrać pożyczek prywatnych. Minimalne formalności, a także brak sprawdzania historii kredytowej w rejestrach, to niewątpliwe atuty, z jakimi trzeba się liczyć. Natomiast należy mieć na uwadze to, że pożyczki od osób prywatnych nie należą do szybkich i nie koniecznie nadają się na błyskawiczne pożyczanie pieniędzy. W takim przypadku znacznie lepiej sprawdzają się klasyczne szybkie pożyczki gotówkowe, oferowane na standardowych warunkach.

Pożyczki społecznościowe od osób prywatnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *