Pożyczki pozabankowe na raty

Raty pozabankowe, pożyczki na raty, ratalne

Kupowanie czegoś na raty to dziś jedna z chętniej i częściej wykorzystywanych sposobów na zakupy. Możliwość kupowania na raty jest zwykle wybierana przy droższych przedmiotach, takich jak sprzęt RTV i AGD, meble, elektronika użytkowa, a także codzienne zakupy. Również firmy oferujące pożyczki pozabankowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują im możliwość pożyczania pieniędzy na raty. Na jakich warunkach to się odbywa, jakie dokumenty należy przedstawić, aby móc z tego skorzystać, a także czy jest to korzystna opcja na tle pozostałych pożyczek pozabankowych?

Dla kogo są adresowane pożyczki na raty? To pierwsze i najważniejsze pytanie, na które musimy znaleźć odpowiedź. Klientami firm pożyczkowych mogą być wszystkie osoby, potrzebujące pożyczać pieniądze na raty łatwe w spłacie. Czy to z przeznaczeniem na codzienne wydatki, czy może na inne cele. Pożyczka w kwocie przykładowo 5000 złotych może zostać udzielona na 5 miesięcy. Spłata będzie się więc odbywać w pięciu równych ratach, wynoszących po 1000 złotych plus koszta oprocentowania. Spłata pożyczki odbywa się tak samo, jak w przypadku pozostałych pożyczkach pozabankowych – poprzez przelew bezpośrednio na konto bankowe firmy pożyczkowej. Musisz dysponować takim kontem bankowym, jeżeli chcesz w ogóle myśleć o tym, aby starać się o pożyczki. Najlepiej założyć konto bankowe w jednym z dużych banków, specjalizujących się w prowadzeniu rachunków online. Nie powinieneś tam mieć problemów, aby znaleźć konto, które nie będzie cię kosztowało ani jednej złotówki.

Długoterminowe pożyczki pozabankowe na raty

Pożyczki pozabankowe na raty długoterminowe

Pożyczki pozabankowe na raty, ze względu na znacznie dłuższy czas spłaty mogą być udzielane w wartościach znacznie wyższych od klasycznych chwilówek. Podczas gdy tradycyjna, krótkoterminowa pożyczka pozabankowa jest udzielana na okres nie przekraczający 30 dni, a jej wysokość nie będzie większa nić 4000 złotych, to długoterminowe pożyczki pozabankowe na raty, mogą być udzielane nawet na kilka lat, a ich wysokość niejednokrotnie przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to ważna wiadomość dla każdego, kto poszukuje wygodnego i bezpiecznego sposobu na sfinansowanie bieżących wydatków lub w niedalekiej przyszłości planuje zakup czegoś kosztowniejszego. Tym czymś może być na przykład samochód. Sięgając po pożyczki pozabankowe na raty, każdy klient ma szansę pożyczyć taką kwotę, która będzie go satysfakcjonowała. To również klient decyduje o tym, na jaką liczbę rat zostanie ona rozłożona. Najczęściej do swojego wyboru posiada możliwość rozłożenia zadłużenia na raty od kilku miesięcy, do nawet kilkudziesięciu. Aby się przekonać, która opcja jest najkorzystniejszą, warto skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, który coraz większa liczba firm umieszcza na swoich stronach. W taki prosty sposób można bezbłędnie i bardzo szybko wyliczyć, jaka będzie wysokość rat i jaka będzie ich konkretna liczba do spłaty.

Czy pożyczki pozabankowe na raty wiążą się z trudniejszą papierkologią do wykonania, niż w przypadku klasycznych pożyczek pozabankowych, branych na znacznie krótszy czas? To zrozumiałe że tak. Przy długoterminowych zobowiązaniach finansowych, zwykle mamy do czynienia z większymi sumami do spłaty. To wymaga od firm pożyczkowych, aby lepiej prześwietlały swoich klientów pod względem zdolności kredytowej i wiarygodności. Różnica polega na tym, że przy pożyczkach na niskie kwoty, ryzyko jest stosunkowo niewielkie – można przyspieszyć proces. Dla pożyczki pozabankowej na raty, obowiązywać będzie znacznie bardziej skomplikowany i wymagający. Może się również okazać, że konieczne będzie przedstawienie pewnych dokumentów, mających na celu potwierdzić twoją zdolność kredytową. Zwykle może to być zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę. W przypadku, jeśli o pożyczki na raty stara się osoba prowadząca firmę, konieczne może stać się dostarczenie innych dokumentów, na podstawie których możliwe staje się ustalenie wysokości dochodu. Zwykle będzie to KpiR.

W jak szybkim czasie można uzyskać odpowiedź, czy pożyczka pozabankowa na raty została udzielona? Z uwagi na konieczność sprawdzenia większej liczby dokumentów oraz zweryfikowania ich wiarygodności, okres oczekiwania na udzielenie decyzji kredytowej może wynosić od kilku dni do nawet tygodnia. Ostatecznie będzie to zależało od liczby wniosków, które oczekują na rozpatrzenie. Można założyć, że dłuższy czas weryfikowania wniosków jest w szczytowych okresach roku, czyli podczas wakacji i świąt Bożego Narodzenia, kiedy na rynku konsumenci wydają najwięcej pieniędzy.

Porównując wszystkie korzyści, jakie można uzyskać sięgając po pożyczki pozabankowe na raty, na pierwszych miejscach można wymienić znacznie większą dostępność. Firmy, które zajmują się ich udzielaniem są świadome tego, że nie każda osoba może liczyć na uzyskanie pożyczki w banku. Chcąc dotrzeć do takich osób, muszą im zaoferować znacznie przystępniejsze warunki pożyczek. Rekompensują to zwykle nieco wyższymi kosztami, w porównaniu do pożyczek bankowych. Niemal w całości jest to podyktowane wyższym ryzykiem, które w tym momencie podejmują. Patrząc na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa, można ze spokojem i pełnym przekonaniem stwierdzić, że takie pożyczki są bardzo ważne. Kupowanie na raty daje wiele możliwości i pozwala na realizowanie planów, które do tej pory z jakichś powodów mogły nie dawać się zrealizować. Pozabankowe pożyczki są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, przed kim bank odmówił pożyczki. Zakup samochodu, remont mieszkania czy sfinansowanie edukacji dla swoich dzieci. Dzięki firmom udzielającym pożyczek pozabankowych, ponownie takie osoby mogą odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości, a ich życie staje się pełniejsze. Jeżeli i ty należysz do osób, które lubią zakupy na raty, ale do tej pory nie mogły z tego w pełni korzystać, powinieneś zainteresować się ofertami firm pożyczkowych. Wiele z nich coraz chętniej wprowadza do oferty pożyczki długoterminowe na wyższe kwoty dla swoich nowych i stałych klientów.

Wszystkie z powyższych ofert pożyczek pozabankowych na raty, pożyczek długoterminowych różnią się jednak kosztami pożyczek, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę sprawdźmy ratę pożyczki w danej firmie. U większości z nich możemy to zrobić jeszcze przed złożeniem wniosku sprawdzając koszt za pomocą symulacji w naszej porównywarce pożyczek pozabankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *