Ranking lokat strukturyzowanych
Jesteś wymagającym klientem, który sam dobrze wie co jest najlepszego dla własnych pieniędzy? Posiadasz własną, jasno sprecyzowaną wizję ich oszczędzania i pomnażania? Jesteś świadom ryzyka inwestycyjnego i nie godzisz się na zbyt duże zagrożenie dla swoich oszczędności? Jeżeli tak, to produktem który na pewno może cię zainteresować są lokaty strukturyzowane, dostępne w coraz większej liczbie banków. Czym właściwie jest lokata strukturyzowana i jakie można odnieść korzyści, jeżeli zdecydujesz się ją założyć? To z pewnością jedno z ważniejszych pytań, które należy sobie zadać, zanim zechcesz z niej korzystać. Taka lokata to ciekawe rozwiązanie, łączące w sobie klasyczne i bardzo bezpieczne lokaty bankowe z funduszami inwestycyjnymi, z roku na rok przynoszącymi coraz większe zyski. Jeżeli chcesz, aby twoje pieniądze w większej części były bezpiecznie przechowywane na lokacie z niewielkim oprocentowaniem, a druga ich część była inwestowana w wybrane fundusze, to warto zdecydować się na zdywersyfikowane portfele inwestycyjne, które przygotowały dla ciebie najlepsze banki w kraju. Oczywiście nie można ukrywać, że lokata strukturyzowana jest znacznie bardziej skomplikowanym produktem od klasycznej lokaty, jaką każdy z nas może w kilka chwil założyć. Różne warunki ich prowadzenia, zróżnicowane oprocentowanie i szanse na zysk, połączone z pewnym ryzykiem inwestycyjnym. Wybranie tej jednej, najlepszej lokaty spośród wielu dostępnych na rynku, wymaga umiejętności czytania folderów i prospektów ofertowych i analizie zawartych w nich danych. Zdajemy sobie dobrze sprawę z tego, że nie każdy posiada takie umiejętności. Między innymi z tego powodu przygotowaliśmy dla naszych czytelników porównanie najlepszych lokat strukturyzowanych, które aktualnie są dostępne na rynku. Ranking ma bardzo przystępną i czytelną postać, pozwalając każdemu z klientów na znalezienie produktu, który spełnia jego oczekiwania. Rzetelnie i obiektywnie przygotowany ranking lokat strukturyzowanych jest ciekawym produktem, który pozwala na rozpoczęcie zupełnie nowych inwestycji, przy jednoczesnym oszczędzaniu swoich pieniędzy, bez ryzyka o ich utratę. Lokata strukturyzowana, z uwagi na swoje unikalne cechy zaczyna się cieszyć coraz większym powodzeniem, szczególnie wśród grupy klientów zamożnych, a także świadomych tego, że samo oszczędzanie na lokatach może być niewystarczające, aby uchronić pieniądz przed inflacją. Dla takich osób z pomocą przychodzą lokaty strukturyzowane, dając szansę zarabiania, bez nadmiernego ryzykowania swoimi pieniędzmi.
Znajdź najkorzystniejszą lokatę strukturyzowaną dla siebie, sprawdź promocje!
Porównanie najlepszych lokat strukturyzowanych
Znajdź najkorzystniejszą lokatę strukturyzowaną dla siebie
Oczywiście, jak przy każdej inwestycji, pojawia się pytanie w jakie lokaty strukturyzowane najbardziej opłaca się inwestować? Czy jest na to pytanie jednoznaczna odpowiedź? Niestety nie. Banki bardzo mocno ze sobą konkurują, próbując przyciągnąć do siebie coraz to nowszych klientów. Właśnie w tym celu powstają zupełnie nowe oferty lokat strukturyzowanych, mogących zaskakiwać swoją pomysłowością i zdolnością do przynoszenia dużych zysków, w stosunkowo niedługim czasie. Kolejnym punktem wartym głębszego omówienia jest czas trwania lokat strukturyzowanych. Z uwagi na swoją specyfikę działania, nie można w ich przypadku mówić o inwestycjach krótkoterminowych, jak to miało miejsce przy oszczędzaniu na klasycznych lokatach bankowych. Z uwagi na potrzebę dysponowania odpowiednio dużą ilością czasu, aby inwestycje w fundusze mogły zacząć przynosić jakiekolwiek zyski, to lokaty strukturyzowane są zwykle zakładane na kilka, a czasami i kilkanaście lat. Z uwagi na tak długi okres zamrożenia swoich środków, dobrze jest wcześnie dogłębnie poznać ten produkt, aby mieć pełną świadomość tego, na co właściwie się decydujesz. W tym pomoże oczywiście ranking lokat strukturyzowanych, który przynosi dla Państwa wszelkie najważniejsze informacje o tym, jak takie lokaty funkcjonują, co mają do zaoferowania, a także jakie realne zyski mogą zagwarantować na przestrzeni wszystkich lat istnienia. Wskazujemy w naszym rankingu lokat na mocne i słabe punkty każdej z takich pozycji, informując co jest dobre, a co może budzić wątpliwości przy takiej lokacie. Jedno natomiast nie ulega wątpliwościom. Dobrze wybrane lokaty strukturyzowane, mogą przynieść nawet o kilkanaście procent większe zyski, niż normalne lokaty bankowe, w których oprocentowanie zwykle nie przekracza 3%.
Kolejną zaletą wynikającą z korzystania z lokat strukturyzowanych, jest dywersyfikowanie swoich oszczędności. Specjaliści ze świata bankowości i finansów nie zalecają nigdy, aby całego swojego kapitału przechowywać na jednym koncie. Jest bardzo wiele powodów, dla których nie powinno się tego wykonywać. Przede wszystkim posiadając zdywersyfikowane portfele inwestycyjne, możliwe jest szybsze reagowanie na zmiany zachodzące na rynkach finansowych. Dzięki temu można zamykać wybrane, mniej dochodowe inwestycje i środki z nich przeznaczać na nowe pomysły. W tym samym czasie, dobrze funkcjonujące lokaty strukturyzowane w dalszym ciągu będą nam zapewniać oczekiwane zyski. A czy możliwe jest wcześniejsze, czyli przedterminowe zerwanie lokaty strukturyzowanej? Oczywiście że tak. Jednak zanim zdecydujesz się na takie działanie, powinieneś znać tego konsekwencje. Jeśli w przypadku klasycznych lokat bankowych zwykle będziesz tracił część lub całość odsetek, to w przypadku lokat strukturyzowanych ich wcześniejsze zerwanie można oznaczać utratę części kapitału. Jak to możliwe? Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim, część wpłaconego kapitału jest przeznaczona na inwestycje. Oznacza to, że fizycznie zostają przekierowane na inne instrumenty finansowe, na przykład akcje lub fundusze inwestycyjne, bez możliwości wcześniejszego wybrania ich z powrotem. Zwykle, przy wczesnym zerwaniu lokaty strukturyzowanej, zanim zaczęła ona przynosić jakiekolwiek zyski, do kieszeni klienta trafia wyłącznie część umieszczona na lokacie. Pozostałe środki inwestowane ulegają przepadnięciu. Podobnie jest z opłatami za prowadzenie lokaty strukturyzowanej, które są pobierane przez bank na samym początku jej trwania. Jeśli chcesz się dowiedzieć jeszcze wielu innych cennych informacji o lokatach strukturyzowanych, to koniecznie regularnie czytaj nasze rankingi i porównania, w których nie zabraknie najświeższych informacji ze świata finansów i bankowości.