Konta firmowe

Konta firmowe - porównaj i załóż przez internet

Masz dosyć wiecznie niezadowolonego szefa, za małych wypłat i nie odpowiadającej ci atmosfery w miejscu pracy? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś pomyśleć o rozpoczęciu działalności na własny rachunek. Może to być jedna z bardziej opłacalnych decyzji w twoim życiu. Najwięksi przedsiębiorcy świata dorobili się swoich fortun dzięki temu, że rozpoczęli pracę na własny rachunek. Pozwoliło im to uzyskać niezależność potrzebną do dalszego rozwoju i zdobywania klientów. Jeśli i ty masz podobne plany, to pamiętaj że z prowadzeniem działalności gospodarczej, związanych jest kilka innych rzeczy. Jakich? Na przykład powinieneś posiadać własne konto firmowe. Konto dla firmy jest jednym z najważniejszych narzędzi pracy, służącym dla zapewnienia przepływów finansowych pomiędzy firmą i klientem oraz dostawcą, a także pomiędzy firmą i urzędami, do których odprowadza się składki, zaliczki na podatki i same podatki. Za pomocą konta dla firm, będziesz mógł również mieć lepszy wgląd w sytuację finansową twojej firmy, ponieważ wszystkie przelewy – wpłaty i wypłaty będą w jednym miejscu. To oczywiście tylko jeden, niewielki wycinek wszystkich możliwości, jakie możesz zyskać dzięki kontu firmowemu. Wprawdzie nie ma obowiązku, aby prowadzący działalność musiał zakładać dedykowane konto dla firm – może się posługiwać swoim prywatnym. Jednak zdecydowanie lepiej wykonać taki krok, z kilku ważnych powodów. Jakich? Między innymi wszystkie sprawy finansowe związane z firmą, będą odnotowane w jednym miejscu. Ułatwi ci to odnalezienie najważniejszych przelewów, nawet po wielu miesiącach od ich wykonania. Również w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej, sprawdzane będzie konto firmowe, a nie twoje osobiste konta, z których możesz wykonywać przelewy prywatne. W końcu, konta firmowe mają znacznie ciekawsze oferty do prywatnych, dlatego tym bardziej warto się jest nimi bliżej zainteresować. To właśnie zamierzamy zrobić.

Ranking kont firmowych

Konta dla firm, rachunek dla przedsiębiorców

Wszystkie działające w Polsce banki, posiadają w swojej ofercie konta dla firm. Mają one nie tylko różne nazwy, ale oferują przedsiębiorcom różne funkcjonalności. Dodatkowo, część z tych kont może być prowadzona bezpłatnie – po spełnieniu kilku warunków, podczas gdy druga połowa to konta firmowe płatne, za korzystanie z których co miesiąc należ płacić określoną sumę. Które konto będzie lepsze w twoim przypadku? Wbrew pozorom nie zawsze będzie to konto firmowe za zero. Fakt że prowadzenie takiego konta nie jest obarczone opłatami, nie jest jeszcze powodem, dla którego warto je otwierać. Szczególnie, jeśli mogą się z nimi wiązać pewne ograniczenia, na przykład dotyczące dostępnej ilości bezpłatnych przelewów. Po wykorzystaniu niewielkiego limitu na nie, pozostałe płatności wykonywane z systemu transakcyjnego mogą być płatne nawet po kilka złotych za sztukę. Jak łatwo policzyć, takie konto firmowe będzie nas mogło kosztować znacznie więcej, niż kiedy od razu zdecydowalibyśmy się na inne konto dla firm, prowadzone za niewielką opłatę, w którym nie mamy żadnych ograniczeń. Aby takich potencjalnych problemów i pułapek uniknąć, powstał dla Was ten wyjątkowy poradnik i ranking kont firmowych w jednym. Można w nim znaleźć najważniejsze informacje dotyczące wyboru konta firmowego, a także opisy tych, które już istnieją na rynku. Wszystkie informacje zostały przygotowane z niezwykłą starannością i zostały podane w sposób czytelny, jasny i zrozumiały. Wszystko po to, aby dzielić się z Wami cenną wiedzą dotyczącą zarządzania firmowymi finansami i stosowania do tego odpowiednich narzędzi.

A w co dokładnie powinno być wyposażone dobre konto firmowe, jeśli chcemy być z niego w 100 procentach zadowolonymi? Zapytani o to przedsiębiorcy odpowiedzieli, że godzą się na comiesięczne płacenie pewnej z góry określonej sumy, pod warunkiem że ich konto dla firm będzie posiadało wszystko, co konieczne dla prowadzanie biznesu. Nieograniczona liczba darmowych przelewów w kraju, gęsta sieć bankomatów i wpłatomatów, przystępny i prosty w obsłudze interfejs systemu transakcyjnego, a także dostęp do pozostałych produktów finansowych, przeznaczonych do pożyczania i oszczędzania. Do takich zalicza się między innymi lokata, konto oszczędnościowe, fundusze, ale również kredyty, pożyczki oraz karty kredytowe. Po zdecydowaniu się na wybór jednego z takich produktów, złożenie na niego wniosku powinno być bardzo proste i wygodne, nie wymagające od klienta nadmiernych czynności do wykonania. Jeśli wybrane przez ciebie konto firmowe posiada takie udogodnienia, a związane z jego prowadzeniem opłaty są na akceptowalnym poziomie, to jak najbardziej warto zainteresować się jego otwarciem. Zwykle wszystkie formalności związane z tym, że chcemy uruchomić konta firmowe odbywają się online, co znacząco skraca czas potrzebny na rozpoczęcie pełnego korzystania z konta bankowego i podanie jego numeru w dokumentach rejestrowych firmy, na pieczątkach oraz wzorach faktur.

Czy to, jaki bank wybierzemy na prowadzenie rachunku firmowego ma jakieś znaczenie dla prowadzenia naszej firmy? Oczywiście że tak. Marka banku wybranego na rachunek firmowy ma wielkie znaczenie dla wizerunku firmy i tego, jak będzie postrzegana przez klientów. Wybierając znany bank, z dużą liczbą oddziałów i rozpoznawalnym logo, firma będzie budziła znacznie większe zaufanie u swoich klientów, niż wtedy gdyby założyła konto firmowe w małym i nikomu nie znanym banku z podejrzanym logo. Oczywiście to tylko jedno z wielu kryteriów, jakie trzeba brać pod uwagę, kiedy chcemy znaleźć dla siebie dobre konto firmowe. Z naszą pomocą znacznie łatwiejsze stanie się znalezienie konta, z którego będziecie bardzo zadowolenie przez wiele kolejnych lat użytkowania. Analizujemy, porównujemy, sprawdzamy i opisujemy. Wszystko po to, abyście mieli pewność że wybrane przez was konto jest tym najbardziej dostosowanym do waszych potrzeb. Z przyjemnością pomożemy wam dokonać takiego wyboru, z którego będziecie dumni przez kolejne lata prowadzenia działalności. Warto pamiętać o tym, że w odróżnieniu od konta osobistego, konto firmowe jest znacznie trudniej zmienić, ponieważ będzie się to wiązało z wieloma formalnościami i koniecznością wprowadzania aktualizacji w dużej liczbie urzędów oraz kontrahentów. Zajmuje to czas i zawsze istnieje ryzyko, że ktoś będzie mógł dokonać płatności na zły numer konta. Dlatego tak ważne jest, aby już na etapie otwierania firmy, wybrać konto firmowe, które jest dla Was najlepsze.

Najlepsze rachunki firmowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *