Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne to połączenie kilku zobowiązań w jedno.

Życie w czasach, w których pieniądz odgrywa jedną z ważniejszych ról w życiu nie jest proste. Otaczanie się dobrami materialnymi, a także posiadanie pieniędzy koniecznych do opłacenia rachunków sprawia, że wielu z nas posiada większa liczbę zobowiązań. Zobowiązań, mogących w dużym stopniu obciążać jego zdolność kredytową i sprawić, że zaczynamy się coraz bardziej przejmować tym, jak sobie poradzić ze spłatą coraz większej liczby rat. Rat, które bardzo często muszą być płacone w różnych terminach oraz różnych wysokościach. Im większą mamy do opłacenia liczbę rat, tym trudniej będzie nam zapanować nad terminowymi płatnościami oraz przelewaniem właściwych kwot do każdego z wierzycieli. Co można zrobić, aby poprawić swoją sytuację oraz sprawić, aby kredyty nas tak mocno nie obciążały? Rozwiązań jest kilka, ale jeśli chodzi o te najwygodniejsze, to z pewnością można do nich zaliczyć kredyty konsolidacyjne. Na czym one polegają, jaki mają cel i co trzeba zrobić, aby osiągnąć kredyt konsolidacyjny na najlepszych warunkach?

Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez banki, jak również prywatne firmy pożyczkowe. Ich celem jest zapewnienie kredytobiorcy środków koniecznych na spłatę bieżących zobowiązań finansowych. Zazwyczaj będą to inne pożyczki i kredyty, zaciągnięte w pozostałych firmach oraz bankach. Problemy z ich bieżącym spłacaniem mogą mieć bardzo przykre konsekwencje, nie tylko skutkujące naliczaniem odsetek karnych, ale przede wszystkim wypowiedzeniem umowy o taką pożyczkę i skierowaniem sprawy do sądu. Jednocześnie, kredytobiorca może zostać wpisany do rejestru dłużników, co w przyszłości uniemożliwi mu to zaciągnięcie innych kredytów lub pożyczek. Może to mieć poważny wpływ na dalszą jego przyszłość, szczególnie jeśli długi powstały w młodym wieku, a planach takiej osoby jest wzięcie kredytu na mieszkanie lub dom. Wówczas zaległości wynikające ze stosunkowo małych zaległości mogą skutkować konsekwencjami trudnymi do odwrócenia. Co zrobić, aby taka sytuacja ciebie nie spotkała? Jest na to jedna rada. Spłać swoje zobowiązania i zamień swoje raty na jedną mniejszą. Pomoże ci w tym kredyt konsolidacyjny.

Poniżej szczegółowe poszczególne kredyty konsolidacyjne dostępne na rynku:

Kredyty konsolidacyjne - zamień swoje raty w jedną mniejszą

Kredyt konsolidacyjny - zmniejsz swoje raty

Kredyty konsolidacyjne mają wiele zalet, które postaramy się Państwu w odpowiedni sposób przedstawić. Wysokość, w jakiej mogą być udzielane jest równa sumie twoich zobowiązań (do maksymalnej wysokości wynikającej ze zdolności kredytowej), lub może być od nich wyższa, a nadwyżka pieniężna może być przez ciebie wykorzystana w dowolny sposób, na zasadzie klasycznego kredytu gotówkowego. Ta druga opcja jest dostępna dla tych osób, których zadłużenie w stosunku do zdolności kredytowej nie jest zbyt duże. Jakie są korzyści wynikające z posiadania kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu kredytów na mniejsze sumy? Przede wszystkim można w ten prosty sposób uczynić swoje życie znacznie wygodniejszym. W miesiącu będzie bowiem dokonywana wyłącznie jedna spłata raty, w miejsce kilku – jak do tej pory. Dzięki temu trudniej zapomnieć o jej wykonaniu. Można również zaplanować dla niej zlecenie stałe. Skutkuje to tym, że przelewy na spłatę kredytu konsolidacyjnego będą realizowane automatycznie. Tutaj oczywiście jest jeden ważny warunek – na koncie bankowym musisz posiadać taką kwotę, która będzie wystarczająca dla wykonania przelewu.

Kredyty konsolidacyjne w bardzo dużej liczbie przypadków są jedynym i najlepszym rozwiązaniem problemów finansowych wielu osób. Trudna sytuacja z terminowym płaceniem rat może mieć wiele poważnych konsekwencji, odbijających się na codziennym życiu. Przede wszystkim takie sytuacje stresująco wpływają na atmosferę w domu, będąc jednym z głównym powodów konfliktów oraz kłótni. Dodatkowo, osoby z zaległościami kredytowymi znacznie częściej mogą zapadać na różnego rodzaju depresje. Są one zwykle wywołane poczuciem beznadziei i braku możliwości na rozwiązanie problemów, z którymi niejednokrotnie muszą się zmagać w pojedynkę. Kredyt konsolidacyjny dostarcza nie tylko olbrzymich nadziei, ale również podnosi na duchu i pozwala na spojrzenie na świat znacznie pogodniejszym wzrokiem. Jakie kroki trzeba by podjąć, aby zmniejszyć swoją ratę i uzyskać omawiany tutaj kredyt konsolidacyjny?

Podstawowym krokiem do wykonania jest rozpoznanie wszystkich swoich zobowiązań finansowych. Musisz wiedzieć jakie długi i u kogo posiadasz, a także na jakie daty przypada termin ich spłaty. Jeżeli czujesz się na siłach i chcesz w jakimś stopniu zmniejszyć swoje długi, możesz podjąć próbę negocjowania wysokości odsetek karnych od zaległości. Negocjowanie odbywa się poprzez zaproponowanie banku lub firmie swoich warunków spłaty – na przykład natychmiastową spłatę całej części kapitałowej oraz prośbę o umorzenie wszystkich odsetek lub przynajmniej jej części. Jeśli wydaje ci się, że banki niechętnie przystają na takie propozycje, to jesteś w błędzie. Wbrew temu co można myśleć, banki i firmy pożyczkowe chętnie decydują się na takie rozwiązania, ponieważ priorytetem jest dla nich odzyskanie właśnie swojej części kapitałowej. Podejmując się jej spłaty jednorazowo, dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, znacząco umacniasz swoją pozycję w tych negocjacjach.

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak tylko obietnica lepszego życia oraz uzyskania znacznie korzystniejszych warunków spłaty, opierających się na niższym oprocentowaniu i płaceniu jednej raty w miejscu kilku. Dokumenty potrzebne do tego, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań finansowych są takie same, jak w przypadku chęci uzyskania pozostałych rodzajów kredytów lub pożyczek. Dlatego przypomnijmy o potrzebnych dokumentach: dowód osobisty, ewentualne zaświadczenie o wysokości dochodów, potwierdzenie zatrudnienia, a także zapisany numer rachunku bankowego, który podasz w czasie wypełnienia wniosku i na które to konto zostanie przelany kredyt konsolidacyjny. W niektórych przypadkach to firma pożyczkowa może samodzielnie uregulować twoje zobowiązania, wówczas nie otrzymasz gotówki na konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *