Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe

Rosnące koszta życia są zmartwieniem dla nas wszystkich. Podwyżki pensji i świadczeń emerytalnych oraz rentowych nie nadążają za zwariowanymi podwyżkami cen produktów spożywczych oraz mediów. To wszystko sprawia, że każdego dnia zastanawiamy się nad tym, czy starczy nam pieniędzy do pierwszego i co w pierwszej kolejności zrobić – zapłacić rachunki, kupić leki czy jedzenie. A każdy z tych wydatków jest tak samo pilny i naglący. W takiej sytuacji są setki tysięcy osób. Nie tylko w Twoim mieście, ale również w całej Polsce. Poszukiwania najlepszego dla ich położenia rozwiązania, należy rozpocząć od kredytów gotówkowych. Słuchasz tego z niedowierzaniem i kręcisz głową? W końcu jaki bank może ci udzielić pożyczki, skoro jesteś w takim złym położeniu finansowym? Kto jednak powiedział że musi to być bank? Jest wiele innych firm, które mogą być skłonne do pożyczenia ci podobnej sumy pieniędzy, na warunkach bardzo zbliżonych do bankowych, a niejednokrotnie i znacznie lepszych.

Przyjrzymy się jednak na początek temu, jak funkcjonują bankowe kredyty gotówkowe. Aby je otrzymać, wnioskodawca powinien spełniać kilka kryteriów. Jednym z tych najważniejszych będzie posiadanie stałego miejsca zamieszkania, uzyskiwania regularnych dochodów oraz posiadania pozytywnej historii kredytowej w bazach kredytobiorców BIK, KRD i innych. Jeżeli wszystkie te warunki są spełnione, można mieć pewność że kredyt gotówkowy zostanie przez bank przyznany. A w jakiej kwocie? To już zależy od tego, jakie dochody uzyskujesz, a także czy posiadasz inne zobowiązania finansowe, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości. Kredyt gotówkowy jest zazwyczaj przyznawany przez bank dopiero po przeprowadzeniu pełnej analizy finansowej każdego klienta. Ma przynieść ona odpowiedź na pytanie, czy klient będzie w stanie spłacić określone zadłużenie, a także czy wnioskowana przez niego wysokość kredytu nie będzie zbyt wysoką, w stosunku do jego możliwości. Między innymi z tego powodu banki mogą żądać od swoich klientów, aby dostarczali im pewne dokumenty. Jakie? Między innymi zaświadczenie o wysokości dochodów, potwierdzenie zatrudnienia, a także jeśli posiadają karty kredytowe, nadmiernie obciążające ich zdolność, potwierdzenie ich spłaty i zamknięcia. Dopiero kiedy te warunki są spełnione, można przystąpić do tego, aby bank zaczął rozważać wypłatę kredytu gotówkowego.

Poniżej zestawienie najlepszych bankowych kredytów gotówkowych z podstawowymi informacjami na ich temat lub możesz skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych.

Warto jednak nadmienić, że są pewne grupy klientów, bardziej uprzywilejowane od innych. To, czy w takiej grupie się znajdujesz ustala sam bank. Mogą to być na przykład osoby, wykonujące tzw. zawody zaufania publicznego. Do takich zaliczają się na przykład lekarze, prawnicy, a także pracownicy służb mundurowych. W ich przypadku banki mogą stosować bardzo uproszczone procedury kredytowe, dzięki którym kredyt gotówkowy do określonej sumy, może zostać przyznany niemal od ręki, na oświadczenie. Zwykle wysokość takich kredytów nie powinna przekraczać kwoty 10 000 złotych. Jeżeli nie masz takiego szczęścia i nie wykonujesz takiego zawodu, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko przejść standardową procedurę o kredyty gotówkowe, opisaną powyżej. Czy nie ma już do tego żadnej alternatywy? Oczywiście że jest. A taką może być fakt, że posiadasz w konkretnym banku swoje konto i prowadzisz je od wielu lat, regularnie przyjmując na nie wypłatę wynagrodzenia. Możesz wówczas być postrzegany przez taki bank jako klient dobrze rokujący, wiarygodny, a tym samym taki, któremu bez obaw można pożyczyć pieniądze. Na twoją korzyść będzie przemawiała jeszcze jedna rzecz. Jaka? Jeśli masz w historii kredytowej jeden lub kilka terminowo spłaconych zobowiązań. Wówczas twoje szanse na to, że bank sam zaproponuje ci kredyt gotówkowy kilka razy rosną. W takich przypadkach masz znacznie łatwiejsze zadanie – wystarczy bowiem zaakceptować propozycję banku, określić sumę, a pieniądze z kredytu zostaną ci automatycznie udostępnione na twoim rachunku bankowym. Wówczas będziesz mógł w pełni się nimi cieszyć i dysponować pieniędzmi dokładnie tak, jak będziesz miał na to ochotę.

Z pozostałych rzeczy wartych omówienia, można przytoczyć sposób spłaty kredytu gotówkowego. Zasadniczo, do wyboru są dwie różne opcje, z których jak najbardziej polecamy korzystać. Pierwsza z nich to ręczna spłata rat, wykonywana w terminie określonym harmonogramem spłat. Drugim sposobem spłaty zobowiązania finansowego, znacznie wygodniejszym i dającym pewność tego, że każda rata zostanie spłacona w terminie jest ustanowienie automatycznych płatności. Na jakiej zasadzie to działa i czy taka usługa jest płatna, czy bezpłatna? Automatyczna spłata rat to pewność, że bank sam sobie pobierze pieniądze z twojego konta. Nie będziesz musiał wykonywać żadnych przelewów, aby pieniądze do niego trafiły. Ma to duże znaczenie szczególnie wtedy, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i obawiasz się, że mogłyby się zdarzyć tobie jakieś opóźnienia lub co gorsza mógłbyś zapomnieć o tym, aby taką ratę zapłacić. To wówczas skutkowałoby naliczaniem odsetek karnych, a także wysyłaniem monitów o płatność, co również wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. W uzupełnieniu informacji o automatycznej spłacie rat trzeba nadmienić to, że w przypadku korzystania z tej usługi, trzeba pamiętać o tym, aby zawsze w wymaganym dniu spłaty zapewnić sobie środki na koncie. Ich wysokość musi być równa lub wyższa wysokości aktualnej raty.

Kredyt gotówkowy to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na szybkie pożyczanie pieniędzy. Oferta tych produktów dostępna na rynku jest bardzo duża. Niewątpliwą zasługą tego stanu rzeczy jest to, że coraz większa liczba banków posiada w swojej ofercie nie jeden, ale kilka kredytów gotówkowych, udzielanych na różnych warunkach oraz dostępnych dla wielu grup klientów. Przeglądanie i porównywanie tych ofert nie zawsze jest zajęciem prostym i szybkim, dlatego dobrze jest posługiwać się innymi narzędziami, ułatwiającymi znalezienie takiej oferty kredytu gotówkowego, którego warunki będą najbardziej zgodne z twoimi oczekiwaniami. Zachęcamy do sprawdzania naszej strony regularnie. Jest ona jednym z tych miejsc, w których w pierwszej kolejności możesz się dowiedzieć o tym, czy i kiedy warto wziąć bankowe kredyty gotówkowe oraz jakim bankom najbardziej opłaca się zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *