Kredyty odnawialne

Co sprawia że w swoim życiu czujemy się pewnie i bezpiecznie? Od czego zależy to, czy możemy spełniać swoje potrzeby i marzenia, a także jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszej rodzinie? Dla wielu może to brzmieć przykro, ale od pieniędzy. Czy nam to się podoba czy nie, to wiele sfer w życiu jest bardzo zależnych od finansów. To one określają, czy będziemy w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom naszych bliskich, na przykład w zakresie wygodnego mieszkania lub dysponowania wygodnym samochodem bądź zapewnienia możliwości wyjazdu na wakacje. Stały dostęp do pieniędzy daje nam taką możliwość i sprawia, że możemy żyć pewniej, bezpieczniej, a jednocześnie drobnych przyjemności nie musimy się wyrzekać. Jednym z takich narzędzi, które pomogą nam w uzyskaniu takiego stanu rzeczy są kredyty odnawialne. To z ich pomocą jest możliwe kupowanie i opłacanie tych rzeczy, na które nie posiadamy akurat pieniędzy z oszczędności. Pomyśl tylko o tym, ile razy musiałeś rezygnować z zakupu jakiejś rzeczy tylko z tego powodu, że akurat nie miałeś w danym momencie pieniędzy. Gdyby jednak była możliwość poczekania tygodnia lub dwóch, zakup mógłbyś zrealizować niemal od ręki. Zapewnienie sobie płynności finansowej jest więc tym, na czym szczególnie powinno się skupić swoją uwagę. Jak można tego najprościej i najbezpieczniej dokonać? Biorąc kredyt odnawialny. Jeżeli nie miałeś jeszcze nigdy wcześniej do czynienia z takim produktem, możesz być ciekaw jak on funkcjonuje oraz jakie daje ci możliwości. A to naprawdę ciekawe. Kredyty odnawialne to udostępnienie środków na twoim rachunku bankowym. Pozostają one do twojej dyspozycji przez cały czas i możesz z nich korzystać dokładnie w taki sam sposób, jak gdyby na koncie znajdowały się twoje pieniądze. Dostęp do pieniędzy z kredytu odnawialnego masz nas dwa sposoby.

Kredyty odnawialne - potrzebujesz stałego dostępu do gotówki?

Po pierwsze gotówką, za pośrednictwem karty płatniczej. Z jej pomocą możesz wypłacić pieniądze z kredytu odnawialnego w dowolnym bankomacie i operować gotówką. Możesz również płacić kart w sklepach i wydawać pieniądze z kredytu, udostępnione na twoim koncie. W końcu trzecią możliwością jest realizowanie przelewów z kredytu odnawialnego i opłacanie nim na przykład rachunków za media, czynsz lub płacenie innych zobowiązań – na przykład rat za kredyt gotówkowy lub samochodowy. A ile będzie nas kosztował kredyt odnawialny? W przypadku takiego produktu możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami opłat i postaramy się je dokładnie Państwu opisać. Pierwszą z nich jest opłata za uruchomienie kredytu odnawialnego. Może ona mieć stałą wysokość lub być określona jako procent liczony od wysokości kredytu odnawialnego. Aktualnie wiele banków jednak zrezygnowało z pobierania tych opłat, chcąc w ten sposób zwiększyć swoją konkurencyjność i zachęcić klientów do korzystania ze swoich usług. Nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem takich banków, szczególnie że w naszym rankingu jest to jednym z kryteriów atrakcyjności kredytów odnawialnych. Drugim rodzajem opłaty może być ta, pobierana za comiesięczne udostępnienie pieniędzy do dyspozycji klienta. Można tę opłatę porównać do abonamentu. Jednak na szczęście i w tym przypadku banki raczej jej nie pobierają od swoich klientów. Oznacza to, że do momentu aż nie zaczniemy korzystać z kredytu, kredyt odnawialny nic nas nie będzie kosztował.

Opłata, która jest związana z takim kredytem, będzie więc dotyczyła wyłącznie tej kwoty, która została przez klienta wykorzystana. Przykładowo, jeśli kredyt odnawialny został udzielony w kwocie 3000 złotych i taka suma została przekazana do dyspozycji klienta na jego koncie, to oprocentowanie będzie liczone nie od tej sumy, ale tylko kwoty wykorzystanej – na przykład 500 złotych, które przeznaczyliśmy z kredytu odnawialnego na spłatę innych rat. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pozwala do minimum ograniczyć wszystkie koszta, jakie kredyty odnawialne mogą dla nas generować. Dodatkowo stanowi to motywację do tego, aby jak najszybciej spłacić kredyt odnawialny i aby oprocentowanie i odsetki nie były naliczane. Kredyty odnawialne mogą być spłacane w niezwykle prosty sposób. Każdy wpływ na konto – czy to wpłata własna czy wynagrodzenie, będzie w pierwszej kolejności automatycznie przeznaczane na spłatę wykorzystanej części kredytu odnawialnego. Spłata następuje natychmiastowo i automatycznie, powiększając dostępny limit kredytowy i zmniejszając kwotę, od której są odsetki naliczane, a przy całkowitej spłacie zadłużenia, bilansując ją. W jakiej kolejności kredyt odnawialny jest wykorzystywany na twoim koncie? Pieniądze z kredytu odnawialnego zawsze są pobierane w drugiej kolejności. Czyli po tym, jak twoje oszczędności zgromadzone na koncie ulegną wyczerpaniu. To również bardzo wygodne rozwiązanie, sprawiające że nie musisz podejmować żadnych ręcznych kroków do tego, aby samodzielnie określać czy chcesz płacić bez odsetek, wykorzystując swoje oszczędności, czy po prostu skorzystać z bezpiecznej pożyczki, jakim jest kredyt odnawialny.

Jak wygląda proces wnioskowania o kredyty odnawialne? Zwykle jest on znacznie łatwiejszy do przejścia, niż składanie wniosków o inne rodzaje kredytów. W większości banków wygląda dziś to bardzo podobnie do siebie i polega na tym, że wniosek o kredyt odnawialny jest składany prosto z systemu transakcyjnego bankowości elektronicznej, po zalogowaniu się na swoje konto. Aby wiedzieć że masz możliwość otrzymania takiego kredytu, wiele banków stosuje wygodny system powiadomień, wyświetlanych na ekranie komputera lub w skrzynce z wiadomościami od banku. Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, ponieważ bank już posiada wszystkie twoje dane i nie ma potrzeby ich ponownego wpisywania do wniosku o kredyt odnawialny. Dodatkowo, uproszczony i zautomatyzowany system weryfikowania takich wniosków, samodzielnie dostarczy ci odpowiedzi na pytanie, czy kredyt odnawialny został ci przyznany i czy w takiej wysokości, o jaką wnioskowałeś. Jeżeli tak się stanie, oznacza to że pieniądze niemal natychmiast staną się do twojej dyspozycji, pojawiając się na koncie bankowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *