Konta młodzieżowe

Konta bankowe dla młodzieży

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. To stare przysłowie bardzo dobrze odnajduje się we współczesnych czasach, w których pieniądz odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. I nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych latach miało się cokolwiek w tym temacie zmienić. Między innymi z tego powodu powinniśmy swoje dzieci od najmłodszych lat uczyć oszczędzania pieniędzy. Nie jest to proste zadanie. Wymaga poświęcenia dziecku czasu, zaangażowania, a także znajomości różnego rodzaju rozwiązań i narzędzi, które sprawią że oszczędzanie będzie dla dziecka przyjemnością, którą samo będzie chciał praktykować. Kiedy dziecko jest małe, odpowiednim narzędziem do nauki oszczędzania jest skarbonka. Kiedy jednak dzieci dorastają, potrzebują niezależności, będącej dowodem zaufania rodziców. Właśnie w takich momentach odpowiednim wyborem stają się konta młodzieżowe. Bankowe rachunki młodzieżowe są odpowiednią propozycją dla każdego rodzica, który chce w swoich dzieciach zaszczepić poczucie szacunku do finansów i wykształcić umiejętność rozsądnego gospodarowania nimi. Konta bankowe dla osób niepełnoletnich są dziś prowadzone w niemal każdym banku i rzeczywiście można mieć sporo problemów z tym, aby wybrać te najwygodniejsze, najbardziej elastyczne i zapewniające dziecku i nam maksymalną wygodę. Wierzymy w to, że z naszą niewielką pomocą uda się ten cel osiągnąć, poprzez wskazanie na rzeczy, które są najistotniejsze jeśli chodzi o konta bankowe dla młodzieży.

Najlepsze konta młodzieżowe – ranking rachunków

Tanie konto młodzieżowe

A jedną z takich rzeczy jest dostęp do konta przez internet. Aktualnie, bankowość internetowa jest znakomicie rozwinięta i oferuje jej użytkownikom bardzo dużą liczbę korzyści. Od możliwości wykonywania przelewów przez telefon, aż po pełny nadzór nad swoimi finansami, bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy. Czy stoi cokolwiek na przeszkodzie, aby konto młodzieżowe miało ograniczone funkcjonalności? W żadnym wypadku. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że konta dla młodych powinny obfitować w jeszcze większą liczbę gadżetów i udogodnień, z uwagi na znacznie większy rozwój technologiczny młodych osób i lepszą umiejętność korzystania z nowinek ze świata technologii. Pamiętając o tym, właśnie ta rzecz powinna stać się jednym z ważniejszych kryteriów, na podstawie których będziemy wybierać konta bankowe dla osób niepełnoletnich. Poza tym, duża liczba bankomatów, darmowe przelewy, wpłatomaty, wygodna aplikacja mobilna, a do tego, promocje i bonusy dla osób, które aktywnie korzystają z konta. Ciekawostką, występująca w niektórych rodzajach kont młodzieżowych jest możliwość zamówienia dla nich kart, z indywidualnym nadrukiem. Taka spersonalizowana karta płatnicza może być jednym z wielu powodów do prestiżu i bycia zadowolonym z posiadania takiego rodzaju konta.

A jak można otworzyć konta młodzieżowe? Mogą to zrobić osoby dorosłe, za pomocą internetu lub osobiście udając się do placówki bankowej, w której uzyskają wszystkie istotne wiadomości na temat wszystkich warunków prowadzenia konta, opłat, a także możliwości jakie posiada. W tym momencie poruszyliśmy bardzo ważny temat. Możliwości, jakimi dysponuje konto młodzieżowe. Oczywiście, poza podstawowymi funkcjonalnościami, takimi jak wykonywanie przelewów pomiędzy zewnętrznymi rachunkami, to takie konto młodzieżowe powinno dawać również możliwość zakładania lokat i oszczędzania pieniędzy przy pomocy pozostałych narzędzi. W tych najlepszych na rynku bankach, których specjalnością są zaawansowane i wygodne w obsłudze konta bankowe dla młodzieży, nie powinniśmy mieć żadnych problemów aby takie rzeczy znaleźć. Jak się można o tym przekonać? W bardzo prosty sposób – wystarczy skorzystać z demo systemów transakcyjnych dla konta młodzieżowego, jakie powinno znaleźć się na każdej bankowej stronie internetowej.

Czy konta młodzieżowe są płatne? W większości banków nie. Również ze pozostałe czynności, za wyjątkiem wypłaty gotówki z bankomatów innych sieci, mogą nie być pobierane dodatkowe środki. To również ma dużą korzyść dla dziecka, ponieważ zachęca go do aktywnego użytkowania konta i korzystania z wszystkich funkcjonalności, w jakie zostało wyposażone, bez obawy że rachunek za obsługę będzie wysoki. Podsumujmy więc raz jeszcze wszystkie korzyści, które uzyskam zakładając dla naszego dziecka konto bankowe dla młodzieży. Przede wszystkim nabędzie on cennych umiejętności związanych z zarządzaniem pieniędzmi w postaci elektronicznej. Dysponując kartą płatniczą, będzie mógł bezgotówkowo płacić za swoje zakupy, a rodzic w dalszym ciągu będzie mógł kontrolować, na co pieniądze zostały wydane. Wszystko to będzie doskonale widoczne w historii transakcji, do której rodzice mają dostęp. Nie można również pomijać bezpieczeństwa finansów, zgromadzonych na koncie młodzieżowym. Są one w znacznie lepszym stopniu chronione przed ewentualną kradzieżą kodem PIN. Dzieci w ten sposób dowiadują się również tego, jak należy w prawidłowy sposób chronić swoją tożsamość i ważne informacje dotyczące finansów. Nie udostępnianie nikomu swoich poufnych kodów i danych do logowania to pierwszy z kroków, jakie dziecko sobie przyswoi, podczas obsługiwania takiego rachunku. Będzie ono również bardzo dumne z faktu, że zostało docenione przez rodziców i otrzymało swoje pierwsze konto bankowe, którym może zarządzać tak, jak wymagają tego jego potrzeby. Również dla rodziców rachunki młodzieżowe mają do zapewnienia bardzo dużą liczbę korzyści. Przede wszystkim zyskują pewność, że oszczędności dziecka są lepiej chronione, a ono samo otrzymuje lepszy start w dorosłe życie, w którym kontakt z bankowością nie powinien go niczym zaskoczyć. Co więcej, za pośrednictwem konta młodzieżowego, rodzice mogą przelewać swoim dzieciom kieszonkowe lub pomoc finansową, kiedy te są na szkolnych wycieczkach lub wakacjach albo obozach. Niewątpliwie takie konta dysponują znacznie większą liczbą zalet, które trudno wymienić w artykule o ograniczonej objętości. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że konta młodzieżowe zwykle są bezpłatne w prowadzeniu, dobrym rozwiązaniem jest założenie po jednym dla każdego ze swoich dzieci.

Konto młodzieżowe możesz otworzyć już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *