Pożyczki społecznościowe

Pożyczka społecznościowa - pożycz pieniądze na dowolny cel

Człowiek jest istotą społeczną. Co do tego faktu, nikt nie ma żadnych wątpliwości. Jesteśmy stworzeni do tego, aby żyć w społeczeństwie i współdziałać ze sobą. Jesteśmy tego uczeni od najmłodszych lat. W rodzinie, przedszkolu, szkole, ze znajomymi na podwórku, a następnie w pracy. Na podstawie naszych społecznych umiejętności porozumiewania się z innymi ludźmi, powstały pożyczki społecznościowe. Dziś specjalizują się w nich dwa największe serwisy w kraju. Pierwszym z nich jest Kokos, a drugim Finansowo.pl. Każda z tych firm działa na podobnych zasadach i kieruje swoją ofertę dla osób, które chcą wygodnie, bezpiecznie i bez rozgłosu pożyczać pieniądze na najlepszych warunkach w sieci. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy pożyczkami społecznościowymi, a klasycznymi chwilówkami dostępnymi online? Różnice polegają między innymi na sposobie ich pozyskiwania. Kiedy staramy się o zwykłe pożyczki pozabankowe, wypełniamy formularz online i odpowiedź jest nam udzielana w kilka godzin. W przypadku pożyczek społecznościowych Kokos i Finansowo.pl procedura wygląda nieco inaczej i jest znacznie dłuższa. Ale dzięki temu, istnieje możliwość aby pożyczka społecznościowa została nam udzielona na znacznie korzystniejszych warunkach. Niższe oprocentowanie, większa suma do pożyczenia, a przy kolejnych pożyczkach wyraźnie mniej formalności niż za pierwszym razem.

Jak rozpocząć swoją przygodę z pożyczkami społecznościowymi? Pierwszym krokiem jest wybranie jednego z serwisów, które łączą poszukiwaczy tanich pożyczek oraz prywatnych inwestorów, którzy takie pożyczki chcą nam udzielać. Do wyboru posiadasz dwa serwisy. Pierwszy z nich to Kokos, a drugi Finansowo.pl. Są to liderzy na polskim rynku, którzy przyciągają największą liczbę klientów. Korzystając z ich usług, możesz mieć pewność że na twoją propozycję odpowie duża liczba inwestorów, dając ci szansę na uzyskanie optymalnych warunków dla swojej pożyczki. Zarejestrowanie się na takich portalach nie jest czasochłonne. Mechanizm składania wniosków o pożyczki społecznościowe jest bardzo podobny do tego, jaki funkcjonuje w serwisach z aukcjami internetowymi. To ty otwierasz aukcje i podajesz na niej kwotę, którą chciałbyś pożyczyć. Prywatni inwestorzy odpowiadają na twoje ogłoszenie, wpisując swoje kwoty, jakie są skłonni ci pożyczyć oraz określają wysokość oprocentowania. Czas na udzielenie odpowiedzi bezpośrednio ustala osoba, szukająca pożyczki. Dopiero po zamknięciu okresu na składanie ofert, będzie można wybrać tę jedną, najlepszą. Następuje wówczas kontakt z inwestorem i szczegółowe omówienie wszystkich warunków. Kiedy obie strony dochodzą do porozumienia, inwestor przesyła pożyczkobiorcy pieniądze, które ten zobowiązuje się oddać we wcześniej ustalonym terminie.

Prywatne pożyczki społecznościowe stanowią alternatywę dla pożyczek bankowych i pozabankowych, oferując finansowanie na korzystnych warunkach.

Pożyczki społecznościowe przez internet

Pożyczka społecznościowa od czasu, kiedy po raz pierwszy została wymyślona, charakteryzuje się bardzo szybkim tempem wzrostu. Dynamika ta jest spowodowana tym, ze coraz większa liczba osób szuka alternatywnych form pożyczania pieniędzy, gwarantujących bezpieczeństwo, wygodę i anonimowość, w połączeniu z niższymi kosztami i mniejszą liczbą formalności do spełnienia. Możliwość samodzielnego wybierania inwestorów, którzy udzielą ci pożyczki to kolejny z licznych atutów, których na próżno szukać w tradycyjnych firmach pożyczkowych. Jeśli dodamy do tego brak sprawdzania wnioskodawców w bazach kredytobiorców, okazuje się że pożyczki od osób prywatnych mają pełne podstawy do tego, aby w przyszłości się coraz bardziej rozwijać i przyciągać nowych klientów, spragnionych pożyczania pieniędzy na dobrych warunkach. To, o czym jeszcze warto wspomnieć to fakt, że pożyczki społecznościowe przez internet nie obciążają zdolności kredytowe i nie są odnotowywane w BIK. Między innymi z tego powodu nikt się nie dowie, że z nich korzystałeś. Poczucie prywatności jest bardzo ważne dla wielu osób i między innymi z tego powodu decydują się na to, aby po takie pożyczki sięgnąć. Rosnąca popularność serwisów kokos i finansowo.pl przekłada się natomiast na pojawianie się coraz większej liczby nowych inwestorów. Konkurencja, którą generują, są dobrym punktem wyjścia do znajdowania nowych pożyczek na bardzo dobrych warunkach. Znacznie lepszych, niż można by oczekiwać w bankach lub klasycznych firmach pożyczkowych.

Dla przypomnienia, jeszcze raz wymienimy najważniejsze zalety, przemawiające za tym że pożyczki społecznościowe są warte polecenia i opłaca się z nich korzystać. Przede wszystkim bardzo duża łatwość, z jaką można je uzyskać. Są to pożyczki prywatne, od osób prywatnych, dlatego nie musisz się obawiać że ktokolwiek może się dowiedzieć o tym, że próbujesz pożyczyć pieniądze. Ma to bardzo duże znaczenie dla osób mieszkających w małych miasteczkach, w których każdy o wszystkim wie. Decydując się na pożyczki od osób prywatnych możesz być pewny, że będzie o tym wiedziała tylko osoba, która pieniądze chce ci pożyczyć oraz ty. Nikt inny nie dowie się o tym, że pieniądze, którymi obracasz mogą być pieniędzmi pożyczonymi. To oczywiście tylko jedna z bardzo wielu zalet, na jakie trzeba zwrócić uwagę, kiedy sięgamy po pożyczki. Fakt, że pożyczko społecznościowe nie wymagają od nas wizyt osobistych w żadnych oddziałach, a także przedstawiania zaświadczeń o zarobkach stanowi jeszcze większą zachętę do tego, aby z nich skorzystać. Są one oferowane dla tych wszystkich, którzy w swoim życiu cenią wygodę i bezpieczeństwo, a w trudnych chwilach nie chcą się odcinać od źródeł stałej i pewnej gotówki. Pożyczki od osób prywatnych pozwalają na zachowanie takiej pewności i spokoju. Jeżeli zdecydowałeś się na to, aby z nich korzystać, będziesz musiał pamiętać o jednej, ale bardzo ważnej rzeczy. Nie są to pożyczki udzielane od ręki. Oznacza to, że musisz odczekać pewien czas, aby w ten sposób regularnie pożyczać. Jest to mechanizm polegający na budowaniu zaufania i sprawieniu, aby inwestorzy byli chętni do pożyczania ci pieniędzy. Pozytywne opinie od innych inwestorów z pewnością mogą ich również zachęcić do tego, aby to właśnie tobie pożyczać pieniądze. Na pewno będzie to jednym z kilku plusów, wskazujących na to że rzetelnie i w terminie je spłacasz, a dzięki temu ryzyko jest znacząco mniejsze. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tym, jak działają pożyczki społecznościowe, powinieneś nas regularnie odwiedzać. Publikujemy rankingi i porównania, które pomogą ci w podjęciu najlepszej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *