Faktoring

Faktoring dla firm - gotówka z faktury

Wystawianie faktur to jedna z przyjemniejszych rzeczy w prowadzeniu firmy. Dlaczego? Ponieważ wiąże się to z zyskami, jakie można otrzymać za wykonane usługi lub sprzedane towary. Przynajmniej w większości przypadków, kiedy nie mamy do czynienia z firmami lub osobami, unikającymi płacenia naszych faktur. Co można wówczas z nimi zrobić, aby odzyskać pieniądze, które są nam winni? Wielu przedsiębiorców zna w takich przypadkach tylko jedną drogę, a jest nią oddanie sprawy do sądu. Jest to postępowanie, które wiąże się z długim okresem oczekiwania i brakiem pewności, czy dłużnik i tak nam zapłaci. Jeśli nie będzie miał czym pokryć swoich długów, to nawet prawomocna decyzja sądu może niewiele nam pomóc. Dlatego też, znacznie skuteczniejszym i bardziej rekomendowanym rozwiązaniem przez specjalistów jest korzystanie z takich usług, jak faktoring. Czym więc jest faktoring, jak działa i do kogo ta usługa jest kierowana? Tłumacząc tę usługę na język zrozumiały i logiczny dla każdego z nas, można określić że faktoring to nic innego jak tylko wykup faktur przed terminem. Z tego rodzaju usług bardzo chętnie korzystają firmy, które wystawiają dla swoich kontrahentów faktury z odroczonym terminem płatności i obawiają się, że nie będą mogli na czas dokonać innych zobowiązań finansowych, względem swoich dostawców, pracowników czy płatnością podatków na czas. Zaczynają wówczas poszukiwać jakiejś możliwości na to, aby znaleźć finanse na bieżące utrzymanie, czyli zachowanie płynności finansowej. Z pomocą przychodzą im wówczas firmy, oferujące faktoring. Jak są rozliczane faktury, za które chcemy otrzymać wcześniejszą wpłatę pieniędzy? Są one przekazywane do firm faktoringowych, z jednoczesną cesją wierzytelności. W zamian za to firma faktoringowa wypłaca określoną sumę pieniędzy, stanowiącą jakiś procent wartości faktury. Oczywiście, aby faktoring był opłacalny dla firm faktoringowych, nigdy nie wypłacają one pełnej wysokości faktury, ale jakąś część. Po uzyskaniu pieniędzy od dłużnika, różnica pomiędzy wypłaconą wartością faktury, a jej pełną wysokością, stanowi zysk dla firmy faktoringowej.

Chcesz poprawić płynność finansową swojej firmy?

Masz dość długiego czekania na zapłatę przez klienta? Sprzedaj nam faktury.

Co trzeba zrobić, aby wcześniejsza gotówka z faktury była dla ciebie dostępna? Jest na to kilka możliwości. Przede wszystkim należy posiadać pełne informacje o firmie, której faktura została wystawiona. Różne firmy faktoringowe mają bowiem własne kryteria określania wysokości wypłaconej wartości faktury, zależnie od branży i sektora, w jakim firmy działają i jaką prowadzą działalność. Wybranie najlepszej firmy faktoringowej do swoich potrzeb daje pewność, że gotówka z faktury zostanie wypłacona nie tylko szybko, ale również w maksymalnej sumie, spośród wszystkich firm, branych przez ciebie pod uwagę. Czy każdy przedsiębiorca może skorzystać z opcji wykupu faktur przed terminem? Oczywiście że tak. Choć trzeba się liczyć z tym, że nie każda firma faktoringowa może być zainteresowana każdą fakturą. Wynika to między innymi z jej specjalizacji, na jakiej w głównej mierze się skupia. Faktoring nie jest usługą skomplikowaną i wymagającą dużej wiedzy, jednak by rzeczywiście mógł skutecznie służyć twojej firmie w zapewnieniu jej płynności finansowej, należy dokładnie poznawać warunki różnych firm, a następnie wybierać te, które są dla nas najkorzystniejsze. Jak nietrudno się domyślić, nie zawsze jest to takie proste, jak może się wydawać. Zwłaszcza wtedy, jeśli w kolejce do sprawdzenia czeka większa liczba firm oferujących faktoring. Korzystając z naszych usług, będą Państwo mogli zaoszczędzić wiele cennego czasu, którego nie trzeba poświęcać na własnoręczne przekopywanie dziesiątek ofert firm faktoringowych i wybieranie z nich takich, które dają największą szansę na wysoki wykup faktur za gotówkę. Sprawdzamy szczegółowo wszystkie firmy, działające w Polce i analizujemy ich warunki, a także maksymalną wysokość zwrotów gotówki za faktury. Wierzymy, że nasze rankingi mogą być bardzo pomocne dla każdego z Państwa, kto chce aby jego biznes funkcjonował jeszcze lepiej. Faktoring pomaga uniknąć wielu problemów, związanych z tym, że faktury nie są regulowane na czas, doprowadzając do zachwiania płynnością finansową firmy.

W jakim czasie od złożenia wniosku i dostarczenia wszystkich koniecznych dokumentów, może nastąpić wykup faktur przed terminem? Zwykle wypłata gotówki następuje w terminie 24 godzin. Jesteś zaskoczony tym szybkim tempem? Jeśli tak, nie powinieneś się jemu dziwić. Instytucje faktoringowe są doskonale świadome tego, jak ważny jest szybki dostęp do pieniędzy dla firm. Od tego może bowiem zależeć możliwość dalszego prowadzenia przez nie działalności i uniknięcia kolejnych opóźnień w płatnościach za faktury. Mogłoby to bowiem prowadzić do tego, że zadłużenie firmy w dalszym ciągu by się powiększało, a klienci i kontrahenci stopniowo uciekaliby do innych, konkurencyjnych firm. Faktoring, czyli wykup faktur przed terminem pozwala tego uniknąć w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Jest to usługa w 100 procentach legalna i bezpieczna, zyskująca coraz to większa popularność wśród wszystkich firm, działających na polskim rynku. Korzystają z niej zarówno duże firmy z sektora przemysłowego, jak również małe i średnie firmy, zajmujące się usługami i handlem. Co się stanie wtedy, kiedy faktura będąca przedmiotem faktoringu w całości zostanie opłacona? Czy wówczas firma, która ją wystawiła otrzyma pozostałą część? To zależy od wybranej opcji faktoringu. W niektórych przypadkach będzie to możliwe, zaś w innych nie. Między innymi dlatego należy zawsze dokładnie sprawdzać oferty firm, z którymi zamierzamy podjąć współpracę i z którym chcemy zlecić wykup faktur za gotówkę. Przemyślane wybory na pewno okażą się znacznie korzystniejsze – nie tylko pod względem finansowym, ale i związanym z oszczędnością czasu, który trzeba przeznaczyć na dopełnienie wszystkich formalności, związanych z otrzymaniem gotówki za wykup faktury.

Od jakich kwot może działać faktoring? Tutaj ponownie należy z bliska przeanalizować oferty różnych firm faktoringowych. Niektóre z nich mają bowiem bardzo niskie progi, od jakich rozpoczyna się wykup faktur przed terminem, z kolei inne mogą posiadać wysokie progi, nie rzadko rozpoczynające się od kilkunastu tysięcy złotych.

Faktoring - proste finansowanie, które pozwoli Ci zyskać przewagę w biznesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *