Karty kredytowe

Karty kredytowe, ranking kart kredytowych

Obracanie gotówką przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej jest nie lada wyczynem, wymagającym wiedzy o finansach i umiejętności bankiera. Czy jednak rzeczywiście? Dziś każdy może się cieszyć płynnością finansową, realizowaną dzięki posiadaniu karty kredytowej. Ten niewielki kawałek plastiku ma znacznie większe możliwości, niż niektóre osoby mogą przypuszczać. Karty kredytowe z roku na rok są wydawane w Polsce w coraz większej liczbie sztuk, sprawiając że płatności nimi są coraz to bardziej powszechne. Korzystanie z kart kredytowych ma bardzo wiele zalet, które szczegółowo postaramy się Państwu przedstawić w tym właśnie artykule. Warto bliżej się z nimi zapoznać, jeśli chcecie optymalnie je wykorzystywać, ciesząc się wszystkimi korzyściami, jakie mają Wam do zaproponowania.

Karty kredytowe to przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji. Środki są zdeponowane w postaci elektronicznej na twoim rachunku bankowym. Wyjęcie ich wymaga użycia karty kredytowej w bankomacie. Możliwość przeprowadzenia takiej operacji będzie wymagała uzyskania dostępu do karty, a także znajomości kodu PIN. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą gwarancję bezpieczeństwa, w każdym banku dla karty kredytowej można ustalić indywidualne limity, dotyczące wypłat gotówki, a także realizowania transakcji bezgotówkowych. Chroni to ciebie przez ryzykiem wykorzystania wszystkich dostępnych na karcie środków w wyniku próby oszustwa lub przestępstwa. To jednak nie wszystkie zalety, oferowane przez karty kredytowe. Służą one również do wykonywania szybkich i bezpiecznych płatności internetowych. W wielu przypadkach posiadanie karty kredytowej jest jedyną możliwością na to, aby dokonać zakupu biletów lotniczych lub wynająć samochód w wypożyczalni.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kartę kredytową? Oczywiście niezbędne jest złożenie wniosku o jej wydanie, adresowanego do jednego z interesujących cię banków. Zawsze należy wybierać takie banki, w których można uzyskać najlepsze warunki prowadzenia karty. Można to poznać między innymi po minimalnych opłatach związanych z prowadzeniem karty, a także o prostych do zrealizowania warunków, które mogą nas zwolnić z płatności za używanie karty w kolejnych latach. Wykorzystując nasz ranking kart kredytowych, każdy może znaleźć dla siebie taką ofertę, która w jego przypadku sprawdzi się najlepiej. Posiadamy zestawienie wszystkich dostępnych na rynku kart i banków, dokładnie je opisując oraz koncentrując się na ich wszystkich wadach i zaletach. Kiedy dodamy do tego możliwość szybkiego, internetowego wnioskowania o karty kredytowe, każdy z Państwa powinien tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli jest to twoja pierwsza karta kredytowa, być może zastanawiasz się nad tym, jak należy jej prawidłowo używać. To ważne pytanie, ponieważ karty kredytowe działają na nieco innych zasadach niż klasyczne karty płatnicze, wydawane do twoich rachunków bankowych. Po pierwsze, karty kredytowe zostały stworzone do wykorzystywania ich do płatności bezgotówkowych i to właśnie przy takim korzystaniu mogą nam przynieść najwięcej korzyści. Między innymi wtedy nie jest naliczane oprocentowanie od wykorzystanej sumy – chyba że akurat minie 54 dniowy okres karencji i nie dokonaliśmy spłaty zadłużenia. Jeśli jednak chciałbyś wykorzystać swoja kartę kredytową to tego, aby za jej pomocą wybierać gotówkę z bankomatu, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Takie operacje są bardzo drogie i obarczone wysokim oprocentowaniem. Oprocentowaniem naliczanym nie od wypłaconej kwoty lub wykorzystanego do tej pory limitu kredytowego, ale od całego udzielonego na karcie limitu. Między innymi z tego powodu należy pamiętać, aby twoja karta kredytowa była wykorzystywana do płatności bezgotówkowych – tylko wtedy nie zaskoczą cię żadne wysokie opłaty. Dodatkowe opłaty, jakie w przypadku niektórych banków mogą być naliczane za używanie kart kredytowych to między innymi ubezpieczenie spłaty wykorzystanej części limitu. Wysokość takiej opłaty jest naliczana procentowo od wykorzystanej kwoty i zwykle nie przekracza kilku złotych na miesiąc.

Karty kredytowe opisywane przez nas ranking kart kredytowych dostępne są w kilku odmianach. Najbardziej podstawowa wersja karty kredytowej to karta standard. To z jej uzyskaniem wiążą się najmniejsze wymogi i warunki, jakie klient powinien spełniać. W dalszej kolejności znajdują się karty srebrne, złote i platynowe. Każda z nich oferuje większą liczbę korzyści i mogą wydawać się atrakcyjną alternatywą dla kart standard. Zanim jednak złożysz wniosek o ich wydanie, powinieneś na ich temat dowiedzieć się czegoś więcej. Na przykład tego, że koszt jej wydania i obsługiwania może być nawet kilka razy większy od karty standardowej. Również opłaty za naliczanie odsetek będą wyższe, z uwagi na kilkukrotnie większy limit kredytowy, jaki został dla niej przyznany. Limit, z którego wysokości w maksymalnym stopniu bardzo rzadko, lub nawet nigdy nie będziesz korzystał. A jakie mają zalety tego typu karty? Również jest ich wiele. Są one pomyślane głównie dla osób często podróżujących po całym świecie. Dlatego ich partnerami strategicznymi są linie lotnicze, duże sieci hoteli, a także firmy przewozowe i biura turystyczne. Ich posiadacze mogą uzyskać atrakcyjne zniżki, korzystając z usług partnerów i płacąc tam ową kartą.

Karta kredytowa jest traktowana przez bank również jako zobowiązanie kredytowe, dlatego trzeba wiedzieć o tym, że jej posiadanie zmniejsza zdolność kredytową. To ważna informacja dla wszystkich osób, które myślą w najbliższym czasie o wzięciu kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego. Jeśli twoje dochody nie są na tyle duże, aby jednocześnie pokrywać kartę kredytową oraz kredyt, konieczne będzie jej zamknięcie i równoczesne spłacenie całego zadłużenia. Musisz być jednak świadom tego, że cały proces związany z zamknięciem karty i wystawieniem zaświadczenia o nie zaleganiu ze spłatą może trwać nawet 3 miesiące. W tym czasie inny bank nie będzie mógł udzielić ostatecznej decyzji o tym, czy przyznaje ci taki kredyt oraz na jakich warunkach będzie realizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *