Podróżowanie to pasja milionów ludzi na całym świecie. Podróże, bez względu czy te bliskie czy dalekie, cieszą nas równie mocno. Niestety w trakcie podróżowania może dojść do wielu nieprzyjemnych zdarzeń, z którymi oczywiście zawsze trzeba się liczyć. Zagubienie bagażu, choroba i wiele innych przypadków. Wszystko to może nie tylko zniszczyć nasze wakacyjne plany, ale również sprawić, że staniemy w obliczu poważnych wydatków finansowych. Jak sobie wówczas radzić? Odpowiedzią jest wcześniejsze przygotowanie się na takie sytuacje i wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenia turystyczne są dziś produktem łatwo dostępnym dla każdego, kto chciałby z nich skorzystać. Polisę ubezpieczenia turystycznego można wykupić na dowolny czas, korzystając zarówno z usług marketów ubezpieczeniowych, ofert banków, pośredników stacjonarnych, jak również posługując się naszym rankingiem, w którym przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego, co takie polisy powinny obejmować, jaka powinna być ich cenach oraz jaki wybierać najlepiej zakres ochrony ubezpieczeniowej. Każda z tych rzeczy pomoże nam poczuć się bezpieczniej, podczas zagranicznego pobytu.
Ubezpieczenia turystyczne, kup online!
Co może się stać, że ubezpieczenie turystyczne będzie nam przydatne? Sytuacji jest bardzo wiele. Jedną z tych, które mogą się zdarzyć najczęściej jest zagubienie bagażu podróżnego. Jak nie trudno się domyślić, takie zdarzenie może generować wiele problemów, z jakimi będziemy musieli się uporać. Brak odzieży na zmianę, przyborów higienicznych, a w wielu przypadkach również utrata dokumentów, które były przechowywane w bagażu głównym. Każda z tych rzeczy może sprawić, że od dawna wyczekiwany urlop zamieni się w mękę, z którą nie będziemy sobie umieli samodzielnie poradzić. Chyba że z pomocą przyjdzie nam ubezpieczenie turystyczne. To właśnie za wypłacone odszkodowanie za zagubiony bagaż, będziemy mogli zakupić niezbędne rzeczy do wygodnego urlopu. Towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło również nam pomóc w uzyskaniu tymczasowego paszportu lub wizy, uprawniającej nas do opuszczenia kraju, w którym przebywamy. To jednak tylko jedne z wielu przypadków, z jakimi trzeba się liczyć, wybierając się w zagraniczne podróże. Ubezpieczenia turystyczne mogą nam również pomóc w wielu innych przypadkach – na przykład wtedy, kiedy podczas wakacji lub podróży zachorujemy i będziemy wymagać opieki medycznej. W większości krajów jest ona płatna, a ceny usług mogą być nawet kilka razy wyższe niż w Polsce. Aby uniknąć poważnych wydatków, które mogą się na naszym budżecie odbijać przez wiele kolejnych lat, należy za wczasu wykupić ubezpieczenia turystyczne z opcją KL, czyli z pokryciem kosztów leczenia. Jak będzie wyglądała procedura wypłaty odszkodowania? Konieczne będzie przedstawienie ubezpieczycielowi rachunków, których powinniśmy żądać przy zapłacie swoimi pieniędzmi za usługi medyczne. Wielu podróżnych nie jest świadomych tego, jak takie ubezpieczenia działają i na przykład zapomina o takie rachunki poprosić. Niestety, bez tego nie jest możliwa wypłata odszkodowania z ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciel nie wie, jakie były realnie poniesione wydatki na leczenie.
Ubezpieczenia turystyczne stają się coraz popularniejsze i z pewnością dobrze jest je posiadać, kiedy podróżujemy na własną rękę. A jak ma się to w przypadku, kiedy wybieramy się na wakacje z biurem podróży? Czy w takich przypadkach również konieczne jest wykupywanie indywidualnego ubezpieczenia? Nie jest to konieczne, chociaż może się okazać bardzo pomocne i przydatne, jeśli będziesz chciał uzyskać wyższą sumę odszkodowania. Musisz bowiem pamiętać o tym, że odszkodowania z polis ubezpieczeniowych sumują się i możesz uzyskać nawet kilkukrotną wartość utraconego bagażu. Ubezpieczenia turystyczne to ważny element każdej podróży, niezależnie od wybranego kierunku, do którego się wybierasz. Szczególnie przydatne może być ubezpieczenie, jeśli wybierasz się do krajów Europy Zachodniej, w których koszty leczenia są nawet kilka razy większe niż w Polce. Natomiast podróżując do krajów biedniejszych, ubezpieczenie może się przydać na ewentualność utraty bagażu lub innych niespodziewanych przypadków, jakie mogą się nam tam trafić. Ubezpieczenia turystyczne są zawierane na z góry określony czas. Trzeba pamiętać o tym, że polisa będzie nas chroniła właśnie w tych dniach, jakie podamy we wniosku. To bardzo ważne, gdyż czasami nasze podróże z nieoczekiwanych przyczyn mogą się wydłużyć o kilka dni. Pamiętajmy o tym i przezornie wydłużmy okres ubezpieczenia o kilka dni dalej, niż planowana data powrotu. Dzięki temu zyskamy pewność, że jeśli opóźni się nasz lot, to w dalszym ciągu będziemy chronieni i otrzymamy odszkodowanie, gdyby spotkało nas coś złego.
Kiedy zdecydują się Państwo już na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, należy pamiętać o tym, aby mieć jej potwierdzenie blisko siebie. Są na nim umieszczone ważne informacje dotyczące podpisanej umowy ubezpieczeniowej. To między innymi numer polisy, a także numer telefonu alarmowego, na który należy zgłaszać wszystkie zdarzenia. Dzwoniąc na ten numer, będziemy mogli również uzyskać dostęp do wszystkich ważnych informacji o tym, co nasza polisa obejmuje, gdzie udać się po pomoc oraz jaka jest procedura związana z wypłatą odszkodowania oraz przedstawieniem dokumentów, które są do tego potrzebne. Ile może nas kosztować polisa ubezpieczenia turystycznego? Jej kwota może być bardzo różna i zależy od kilku czynników – tego, na ile dni będzie zawarta, jakie opcje będzie polisa uwzględniała, a także na ile wcześniej przed wyjazdem zdecydujemy się ją zakupi. Wybór ubezpieczeń turystycznych jest na rynku bardzo duży i pozwala znaleźć takie ubezpieczenie, które będzie najlepiej dopasowane do twoich potrzeb. Składanie wniosków o polisy na ubezpieczenie jest bardzo proste i polega na wypełnieniu formularza elektronicznego, zawierającego niezbędne dane dotyczące osób ubezpieczonych, miejsca i celu wyjazdu, a także dat, w jakich ubezpieczenie ma zacząć nas obowiązywać. Po opłacie wniosku o ubezpieczenie, na podany adres poczty elektronicznej zostanie przesłane potwierdzenie jej zawarcia, wraz z pozostałymi dokumentami, takimi jak warunki ubezpieczenia czy broszura z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi prawidłowego postępowania w konkretnych przypadkach.