Kredyty mieszkaniowe

Kredyty mieszkaniowe - spełnij marzenia o własnym mieszkaniu

Mieszkanie na swoim to jedna z największych potrzeb młodych ludzi. Swoje własne lokum daje wspaniałe poczucie niezależności oraz wolności, niedostępne w jakichkolwiek innych sytuacjach. Jeżeli również chcesz go doświadczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie do tego. Wszystko co musisz zrobić, to zorganizować swoje pieniądze na zakup lub remont mieszkania. Odpowiedzią na twoje potrzeby są kredyty mieszkaniowe. Jeżeli dosyć dobrze orientujesz się w gamie produktów bankowych, to wiesz że kredyt mieszkaniowy jest jednym z niewielu, pozwalających na pożyczenie na całkiem korzystnych warunkach całkiem sporych sum. Sum, które można przeznaczyć na różnego rodzaju czynności związane z przystosowaniem mieszkania do swoich celów – wyremontowaniu go lub wyposażeniu w niezbędne sprzęty lub elementy wyposażenia, jak sprzęty AGD i RTV. Kredyt mieszkaniowy, a właściwie jego uzyskanie wymaga posiadania odpowiedniej wysokości zabezpieczeń. Zwykle w takich przypadkach zabezpieczeniem jest ustanowienie wpisu na hipotece, w wysokości równej wysokości kredytu wraz z odsetkami.

Co zrobić, jeżeli wartość mieszkania jest niewystarczająca do tego, aby kredyt konsolidacyjny został przyznany w takiej wysokości, jakiej oczekujesz? Jest na to kilka dostępnych rozwiązań. Jednym z nich jest znalezienie osoby, która podżyruje Twój kredyt. Będzie to osoba, która weźmie na siebie zobowiązanie dotyczące ewentualnej spłaty kredytu, jeśli ty nie będziesz tego robił. Trzeba jednak pamiętać, że żyrant nie zawsze jest konieczny, podobnie jak nie zawsze potrzebne będzie ustalanie hipoteki na twojej nieruchomości. Czynności te nie są konieczne wtedy, kiedy na przykład osiągasz dosyć duże zarobki, a wysokość kredytu mieszkaniowego nie jest zbyt wysoka. Z pewnością jest to jedno z korzystniejszych rozwiązań, na które warto się zdecydować. Analizując dostępne na rynku oferty kredytów mieszkaniowych, trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Jakiej? Tym, że ich oprocentowanie jest znacznie niższe niż przy kredytach gotówkowych. Pozwala to na pożyczanie znacznie większych sum pieniędzy oraz spłatę niższej części odsetkowej. Ma to o tyle duże znaczenie, że kredyty na mieszkanie zaliczane są do pożyczek długoterminowych, czyli takich, które spłaca się przez kilka, a czasami i kilkanaście lat. Wysokie oprocentowanie mogłoby być bardzo kosztowne. Jakie jest średnie oprocentowanie dla kredytów mieszkaniowych z przeznaczeniem na mieszkanie? Można przyjąć, że oprocentowanie nie przekraczające 5 procent zaliczane jest do korzystnych i taki kredyt warto rozważyć.

Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze oferty kredytów hipotecznych. Podstawowe informacje na ich temat uzyskasz poniżej lub możesz skorzystać z porównywarki kredytów mieszkaniowych.

Kredyty hipoteczne, ranking kredytów mieszkaniowych

Poznaj i weź najlepszy dla Ciebie kredyt mieszkaniowy

Podobnie jak przy innych produktach bankowych, tak i kredyty hipoteczne mogą nam oferować wiele innych udogodnień, z jakich opłaca się korzystać. Jakie to udogodnienia? Przede wszystkim możliwość skorzystania z ubezpieczenia dla takiego kredytu. Będzie ono potrzebne na przykład wtedy, jeśli przystępujemy do jego spłaty w pojedynkę oraz jesteśmy jedynymi żywicielami rodziny. Wówczas bank może uzależniać to, czy kredyt mieszkaniowy zostanie nam udzielony od tego, czy takie zabezpieczenie będzie ustanowione. Jest ono o tyle ważne, że to z jego tytułu będą pokrywane spłaty zobowiązań wtedy, jeśli na przykład stracisz pracę lub zachorujesz lub w najgorszym przypadku umrzesz. Takie zabezpieczenie jest ważne nie tylko dla banku, ale również dla twojej rodziny, która może mieć poważny problem z samodzielnym płaceniem rat, jeśli zabraknie ciebie. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest wysoki, a składka może zostać rozłożona na raty i doliczana do każdej płatności za kredyt. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne i przekłada się na większy komfort psychiczny, pomimo że stanowi dodatkowe obciążenie twojego budżetu.

Kredyty mieszkaniowe nie muszą jednak być przeznaczane tylko i wyłącznie na cele mieszkaniowe. Można je również wykorzystać na inne cele. Jakie? Na przykład pieniądze z kredytu można wykorzystać do tego, aby sfinansować za nie zakup samochodu. Podejmując kredyt w wysokości przekraczającej 30 000 złotych, można w tej kwocie zakupić naprawdę wygodny, bezpieczny i przestronny samochód, konieczny jeśli na przykład spodziewasz się dziecka lub chcesz bezpiecznie z rodziną jeździć na wakacje. Kredyty mieszkaniowe dziś dają nam jeszcze jedną zaletę – możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu mieszkania lub dom na rynku pierwotnym lub wtórnym. Wszystko za sprawą programu MDM, który funkcjonuje na rynku już od 2014 roku. Założenia tego programu opierają się na wypłacie klientom dofinansowania w wysokości uzależnionej od lokalizacji nieruchomości, a także jej ceny i wielkości. W zestawieniu z preferencyjnie oprocentowanymi kredytami mieszkaniowymi, ma to pobudzić gospodarkę do dalszego rozwoju i zachęcić klientów do nabywania nowych nieruchomości. Z naszą pomocą uda się wams znaleźć taki kredyt na mieszkanie lub dom, który idealnie będzie wam odpowiadał.

Jakie ważne informacje można znajdować w rankingach, które dla was regularnie tworzymy? To między innymi informacje o tym, jakiej wysokości oprocentowanie oferują poszczególne banki na kredyty mieszkaniowe, a także czy w ich ofercie dostępne są jakieś dodatkowe promocje, obniżające miesięczną wysokość rat. Jednak nie tylko na tym zamykają się nasze rankingi. Dbamy również o to, aby szczegółowo prześwietlać oferty banków oraz ustalać, w którym z nich proces wnioskowania jest najkrótszy i najłatwiejszy do przejścia. Dowiadujemy się również o tym, jakie będą wam potrzebne dokumenty, aby uzyskać kredyt na mieszkanie. Każdego dnia nad kredytami hipotecznymi pracuje cały sztab naszych specjalistów. Ich zadaniem jest dostarczenie Państwu kompletu informacji na temat tego, czy dany kredyt właściwie się spełni w waszych oczekiwaniach, czy jednak będziecie zmuszeni do poszukiwania jakiegoś innego, korzystniejszego. A kiedy najbardziej opłaca się podejmować kredyty na mieszkanie? Oczywiści wtedy, kiedy wysokość stóp procentowych jest najniższa. Dzięki temu mogą Państwo uzyskać najniższe możliwe raty, minimalnie obciążające budżet. Zdecydowanie się na kredyt mieszkaniowy jest decyzją odpowiedzialną, której konsekwencji należy być świadomym i liczyć się z ich ponoszeniem przez kolejne lata. Z naszą pomocą będziecie mieć pewność, że wybraliście odpowiedni kredyt mieszkaniowy, dopasowany do waszych potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *