Kredyty samochodowe

Samochody przestały być dobrem luksusowym, zarezerwowanym wyłącznie dla wybranych osób, zarabiających najwięcej. Dziś można z czystym sumieniem powiedzieć, że samochód to niezbędne narzędzie do zarabiania oraz prowadzenia rodziny. Konieczność szybkiego przemieszczania się pomiędzy różnymi punktami w mieście i poza nim, a także chęć uzyskania pełnej niezależności w tym co robimy. Każda z tych rzeczy sprawia, że jest nam potrzebny samochód. Oczywiście powinien on być wygodny, przestronny, niezawodny, a także bezpieczny. Warunki te najlepiej spełniają samochody współczesne, nie starsze niż kilka lat. Jeżeli chcesz taki pojazd zakupić, musisz się liczyć z koniecznością wydania od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skąd takie pieniądze wziąć? Oczywiście z kredytu samochodowego. To produkt finansowy przeznaczony na potrzeby osób prywatnych, jak również firm, zamierzających zakupić dla siebie samochód osobowy. Prosty proces wnioskowania o kredyty samochodowe sprawia, że z ich uzyskaniem nikt nie powinien mieć większych lub mniejszych trudności. Jeśli podoba ci się perspektywa zmiany samochodu na nowy, ale nie masz wystarczających oszczędności, koniecznie rozważ możliwość, aby wziąć pożyczki gotówkowe na samochód. W tym artykule postaramy się przedstawić ci wszystkie korzyści, jakie będą wynikały z tego rozwiązania.

Pierwszą z nich jest to, że zyskujesz możliwość natychmiastowego zakupu samochodu, w takiej konfiguracji, jaka najbardziej ci odpowiada. Daje ci to znacznie więcej możliwości kupna samochodu młodszego, z mniejszym przebiegiem oraz lepszym wyposażeniem. To bardzo ważne, ponieważ w taki sposób poprawia się twoje bezpieczeństwo w trakcie jazdy, a także komfort staje się wyższy. Samochodu kupowane na kredyt są również znacznie dokładniej sprawdzane pod kątem tego, czy nie ciążą na nich żadne wady prawne – na przykład czy zostały w całości spłacone lub nie stanowią zabezpieczania dla innych zobowiązań kredytowych. Wszystkim tym zajmuje się bank, w którym starasz się kredyt na samochód. Czy taką formę finansowania można wykorzystać do kupna samochodu nowego, czy tylko używanego? Zaskoczeniem może być to, że kredyty na auto można wykorzystać do kupna każdego z pojazdów, należących do tych grup. Zarówno jeśli chodzi o pojazdy fabrycznie nowe, sprzedawane w salonach producentów, jak również te z rynku wtórnego, sprzedawane przez osoby fizyczne oraz w komisach samochodowych. W każdym z tych miejsc można dokonać zakupu, posiłkując się kredytami.

Poniżej zestawienie najlepszych kredytów na samochód.

Szybkie kredyty samochodowe

Jak dopełnić wszystkich formalności, związanych z uzyskaniem kredytu na auto? Do złożenia wniosku, musisz znać kwotę, jaka będzie ci potrzebna do zrealizowania zakupu. Istnieją dwa sposoby wypłaty kredytów samochodowych. Pierwszym z nich jest skorzystanie z opcji kredytu bezgotówkowego, w którym należna wartość za sprzedaż samochodu jest wysyłana sprzedawcy bezpośrednio przez bank. Wówczas pieniądze nie muszą przechodzić przez twoje ręce, zdejmując z ciebie ciężar oraz odpowiedzialność za wykonywanie przelewów. Jeżeli natomiast nie posiadasz upatrzonego samochodu, który chciałbyś zakupić, możesz zdecydować się na jego wypłatę w formie gotówkowej. To również wygodne rozwiązanie, odznaczające się bardzo dużą elastycznością oraz niezależnością. Możesz bowiem samodzielnie decydować o tym, jaki samochód chcesz zakupić i zapłacić za niego od razu gotówką, która zostanie przelana na twoje konto. Występują o pożyczki gotówkowe na samochód, nie musisz dysponować żadnymi innymi zabezpieczeniami, na przykład jak ma to miejsce w przypadku kredytów hipotecznych. Tutaj zabezpieczeniem samym w sobie jest samochód, którego właścicielem pozostaje bank. Do czasu, aż w całości spłacisz swój kredyt. Pamiętać jednak trzeba o tym, że kredyt na auto wiąże się z tym, że konieczne będzie wykupienie dla niego pełnego ubezpieczenia. W takim pakiecie powinno znajdować się ubezpieczenie AC, OC i NNW, które bardzo często jest zintegrowane z jednym z tych wcześniejszych.

A czy każdy samochód można kupić na kredyt? Wcześniej wyjaśniliśmy że tak – zarówno samochód nowy, jak i używany można kupić na kredyt. Istnieje jednak pewien warunek, który powinien zostać spełniony. Aby kredyt na samochód mógł zostać udzielony, pojazd nie powinien być starszy niż 5 lub 6 lat. Różne banki mają różne wymogi w tym zakresie i dopiero zapoznając się z dokładnymi warunkami kredytu, można na to pytanie odpowiedzieć. A co w przypadku, jeśli podoba ci się auto w dobrym stanie i dobrej cenie, jednak ma ono więcej niż tych kilka lat? Czy nie istnieje żadna możliwość, aby wejść w jego posiadanie za pieniądze z kredytu? Oczywiście że taka opcja istnieje. Jest nią zdecydowanie się na kredyt gotówkowy, z przeznaczeniem na dowolny cel. w odróżnieniu od tego jak działają kredyty samochodowe, kredyt gotówkowy to realne pieniądze udostępnione ci dokładnie na to, na co masz ochotę.

Ile potrzeba czasu na to, aby złożyć wniosek o kredyt na auto i otrzymać odpowiedź czy kredyt został udzielony, czy jednak nie? Zwykle cały proces kredytowy jest bardzo szybki i nie przekracza kilku dni. Znacznie można ten proces przyspieszyć wtedy, jeżeli posiadasz już upatrzony samochód, którym jesteś zainteresowany. Wówczas dopełnienie formalności z jego zakupem zajmuje znacznie mniej czasu niż wtedy, kiedy chcesz uzyskać kredyt samochodowy w gotówce i dysponować gotówką do samodzielnego zarządzania. Obawiasz się tego, czy dobrze robisz podejmując się zakupu samochodu na kredyt? Nie jesteś pewien, czy to dobra opcja? Masz obawy, czy oprocentowanie kredytu nie zwiększy się w kolejnych latach? Spokojnie. Pożyczki gotówkowe na samochód są dziś jednymi z najpopularniejszych. Korzystają z nich tysiące osób, zarówno wtedy kiedy chcą zakupić samochód nowy, jak i używany. Każdy kredyt na auto ma stałą marżę, dzięki czemu rata może się wahać tylko o tyle, o ile wzrosną lub spadną stopy procentowe. W rzeczywistości sprawia to, że przez cały okres spłaty kredytu, wysokość co miesięcznych rat tylko nieznacznie będzie się od siebie różnić, dając ci możliwość łatwego oraz bardzo precyzyjnego przewidywania wydatków, które cię czekają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *