Kredyty dla firm

Potrzebujesz szybkiego kredytu na działalność?

Zarabianie pieniędzy można realizować na dwa sposoby – będąc pracownikiem lub tym, który daje pracę. To oczywiście jednak duże uproszczenie, ponieważ jest bardzo wiele małych, jednoosobowych firm, w których to jedna i ta sama osoba jest pracownikiem, jak i właścicielem. Prowadzenie takiego biznesu ma bardzo wiele zalet. Do tych najważniejszych zalicza się pełna niezależność finansowa, jaką można uzyskać poprzez pracę na własny rachunek. Jednak wcale nie tak prosto jest zacząć zarabiać tyle, aby mieć z tego zysk. Szczególnie na początkowym okresie prowadzenia firmy, kiedy koszta są bardzo duże i trzeba się zmagać z problemem pozyskiwania klientów i budowania u nich zaufania. Jak można ten cel osiągnąć i co należy zrobić, aby przekonać do siebie coraz większą liczbę klientów? Jedną z takich rzeczy jest inwestowanie w reklamę, a także innowacyjność swojej oferty. Oczywiście, każda z tych dwóch rzeczy wymaga pieniędzy. Pieniędzy, które nie zawsze posiadamy. W takich momentach rozwiązanie przychodzi ze strony banków. Są nimi kredyty dla firm. To wygodna i bezpieczna forma pomocy, z której może skorzystać każda firma, która ma takie życzenie. Kredyty firmowe mogą być przeznaczone na różne cele: inwestowanie w zakup technologii, szkolenia, zakup samochodów, a także wyposażenie biura lub zakup nieruchomości. Pamiętając o tym, że mogą występować różne rodzaje działalności gospodarczych, nie wolno również zapominać o tym, że kredyty gotówkowe dla firm mogą się bardzo między sobą różnić. To, na jaki w końcu zdecyduje się twoja firma, będzie zależało od kilku rzeczy. Postaramy ci się je dokładnie opisać poniżej.

Kredyty dla firm

Kto może otrzymać pożyczki na działalność gospodarczą? Przede wszystkim osoba, która prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą. Może to być firma o dowolnym profilu działalności, jednak powinna spełniać kilka warunków. Jakich? Jej właściciel nie może mieć żadnych zaległości w związku z płaceniem podatków i składek na ZUS. W celu otrzymania pożyczki na działalność gospodarczą, będzie mogła występować potrzeba przedstawienia takich zaświadczeń lub wydruków z systemu bankowego lub deklaracji. Kolejny z czynników, który być może będzie musiał zostać spełniony to historia prowadzenia firmy, a właściwie jej staż. Wiele banków uzależnia to, czy kredyty dla firm zostaną przyznane czy nie, od faktu prowadzenia jej przez okres dłuższy niż 12 miesięcy. Na całe szczęście nie każdy bank posiada aż takie duże wymogi i można również znaleźć takie, które dają kredyt na działalność, która dopiero co została uruchomiona. W takim przypadku do podpisania umowy kredytowej będzie potrzebny wyciąg z CEIDG, potwierdzający fakt prowadzenia firmy, a także osoba, która jest upoważniona do zawierania w jej imieniu wszystkich umów i zobowiązań.

Czy kredyty firmowe są lepiej czy gorzej oprocentowane od kredytów gotówkowych dla osób prywatnych? To bardzo dobre pytanie, na które koniecznie należy znaleźć odpowiedź. Kredyt dla firm jest produktem bardzo indywidualnym, w którym ryzyko może mieć bardo różny poziom, zależny od tego, jakiej firmie kredyty jest udzielany. W przypadku nowo powstałych firm, które nie mogą się jeszcze udokumentować zyskami, przychodami, stratami i jakąkolwiek inną historią działalności, kredyty gotówkowe dla firm mogą posiadać wysokie oprocentowanie. Na znacznie lepszych warunkach możliwe jednak będzie uzyskanie kredytu dla firm, która na rynku istnieje już kilka lat i na przykład miała już wcześniej zobowiązania kredytowe, które w terminie zostały uregulowane. Wówczas każda kolejna pożyczka może być udzielana w znacząco wyższych wartościach i na korzystniejszych warunkach. A czym te korzystniejsze warunki mogą się objawiać? Jest kilka możliwości, z jakich banki najchętniej korzystają. To przede wszystkim udzielnie niższego oprocentowania, a także brak konieczności ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń, na przykład w formie polisy ubezpieczeniowej. W tym momencie, rosnąca konkurencyjność w każdym sektorze gospodarki sprawia, że bardzo wiele firm poszukuje różnego rodzaju metod, które mają im pomóc w prześcignięciu konkurencji. Dla wielu z nich jedyną szansą jest inwestowanie w najnowsze technologie, podnoszące jakość i wydajność pracy. Niestety takie inwestycje najczęściej wymagają całkiem sporych zasobów pieniędzy, które nie każda z firm posiada. Aby zapewnić sobie możliwość dalszego istnienia i przynoszenia właścicielom dochodu, konieczne staje się podjęcie ryzyka, związanego z wzięciem pożyczki na działalność.

Jak wybrać bank lub firmę, która jest skłonna, aby taki kredyt dla firm ci udzielić? Na rynku mamy kilkanaście różnych banków. W każdym z nich są oferty przeznaczone dla klienta biznesowego, takiego jak ty. Co można w nich znaleźć? Przede wszystkim bardzo mocno zróżnicowane produkty, w których nie zabraknie kredytów na działalność. Dowiadując się tego, na jakich warunkach każdy z nich będzie udzielany, można samodzielnie określić który kredyt dla firm najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Aby podjęcie takiej decyzji było możliwe, należy sprawdzić wysokość oprocentowania dla takiej pożyczki, maksymalną wysokość, w jakiej może zostać udzielona, a także czas, przez jaki można ją spłacać. To te najważniejsze rzeczy, jakie będą mogły cię interesować. Ale nie wszystkie. Kolejnymi informacjami, które należy uzyskać to warunki, na jakich pożyczki dla firm są udzielane. Czy bank, którym się zainteresowałeś posiada jakieś wymogi co do tego, przez jaki czas firma powinna istnieć, a także jakie dokumenty należy dostarczyć, celem weryfikacji. Zwykle dla większości firm, rozliczających się na zasadach ogólnych, będzie to potrzeba przedstawienia książki przychodów i rozchodów. W tym celu bardzo przydatne okazuje się prowadzenie księgowości online. Daje ona wiele udogodnień, na przykład możliwość samodzielnego i bardzo szybkiego wydrukowania całej książki wprost z programu księgowego. Powinieneś się również upewnić, czy bank w którym składasz wniosek o kredyt dla firm, nie posiada jakichś ograniczeń w zakresie tego, na jaki cel mogą zostać wydane. Na przykład wiele banków nie zgadza się na to, aby pożyczone pieniądze były przeznaczane na spłatę zadłużenia lub pokrywane z nich było wynagrodzenie dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *