Kredyty refinansowe

Kredyty refinansowe - zmniejsz swoje raty

Zaciągając długoterminowe zobowiązanie, na przykład kredyt hipoteczny, zawsze istnieje ryzyko że po kilku latach jest spłacania, sytuacja na rynku stanie się gorsza i stopy procentowe wzrosną. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na rosnącą wysokość naszych rat. W przypadku niewielkich wzrostów, będzie to niemal nieodczuwalne dla naszego portfela. Jeżeli jednak wzrosty przekraczają dwucyfrową liczbę procent, warto pomyśleć o zrestrukturyzowaniu swojego kredytu, poprzez jego refinansowanie. Właśnie w tym celu zostały wymyślone wygodne kredyty refinansowe, pozwalające dokonać naprawdę sporych oszczędności. W jaki sposób takie kredyty działają i co takiego można zyskać, jeśli zdecydujesz się na ich stosowanie? Kredyty refinansowe służą do spłaty zadłużenia w jednym banku i rozpoczęcia spłaty nowego kredytu w innym banku. Tym razem na lepszych warunkach. Warunkiem, aby otrzymać kredyt refinansowy, jest wpłacenie jakiejś kwoty z własnych oszczędności, które będą stanowiły część kapitału. Z tego powodu, kredyty refinansowe są brane głównie przez te osoby, które uzyskują stosunkowo wysokie dochody i mają odłożoną jakąś sumę oszczędności, która może zostać przeznaczona na spłatę takiego zadłużenia. Z czego wynikają korzyści, jakie ma do zaoferowania kredyt refinansowy? Przede wszystkim z tego, że możemy zacząć spłacać zupełnie nowy kredyt, w zupełnie nowym banku i to na zupełnie nowych, lepszych warunkach. Daje nam to możliwość do ponownego określenia wysokości rat, które będą dla nas dogodne, a także do wybrania nowego okresu spłaty, tak aby zyskać na tym jak największe korzyści.

Spłacasz niewygodny kredyt hipoteczny, a raty istotnie uszczuplają Twój miesięczny budżet? Wybierz kredyty refinansowe. Zobacz zestawienie kredytów refinansowych.

Jakie kredyty mogą być refinansowe? Kredyty refinansowe są dedykowane głównie do tych klientów, którzy zarabiają na tyle dobrze, że mogą sobie pozwolić na odłożenie pewnej sumy pieniędzy, celem przeznaczenia jej na szybką spłatę zadłużenia i refinansowanie kredytu. Warunkiem koniecznym do tego, aby kredyt refinansowy został udzielony, jest posiadanie zdolności kredytowej, która będzie badana przez bank, udzielający tegoż kredytu. Co zrobić, aby podnieść swoją zdolność kredytową, a tym samym zwiększyć znacząco możliwości na to, aby taki kredyt refinansowy otrzymać? Jest kilka dostępnych metod postępowania, ale my polecamy te najbardziej skuteczne. Polegają one na jak najszybszym spłaceniu tych zadłużeń, które jesteście w stanie, a jeśli macie taką możliwość, podjęcie dodatkowego źródła dochodu. Wraz z tym, jak będą się zwiększały wasze domowe finanse, tym lepsze warunki dla kredytu refinansowego możecie otrzymać. Oczywiście, również w trakcie trwania takiego kredytu można negocjować jego warunki na korzystniejsze, jednak w większości przypadków jest to wówczas trudniejsze.

Jakie rzeczywiste oszczędności może Państwu przynieść kredyt refinansowy? To zależy od kilku czynników. Między innymi od ilości i wysokości kredytów do refinansowania, wysokości wpłaty własnej, a także oprocentowania, jakie ten kredyt będzie posiadał. Na szczęście, w każdym przypadku ubiegania się o taki kredyt, firmy i banki przygotowują szczegółowe symulacje, na podstawie których można ocenić atrakcyjność produktu oraz sprawdzić czy będzie on dla nas równie korzystny jak u konkurencji. Pozwoli to podjąć właściwą decyzję dotyczące tego, czy należy go brać lub nie. Banki udzielające kredytów refinansowych mają własne procedury ich przyznawania. To od nich zależy również to, jakie dokumenty będziesz musiał przedstawić, aby twój wniosek został rozpatrzony. Zwykle do tego celu potrzebne są takie dokumenty jak zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie o zarobkach, a także wszelkiego rodzaju dokumenty tożsamości, na podstawie których można zweryfikować czy rzeczywiście jesteś tym, za kogo się podajesz. Jeśli bank uzna, że spełniasz wszystkie warunki aby otrzymać kredyt refinansowy, zostanie ci on wypłacony w przeciągu kilku dni. Oczywiście słowo wypłacony jest tutaj pewną przenośnią, ponieważ kredyt refinansowy nie jest przekazywany klientowi w gotówce, ale to bank spłaca jego zadłużenia u wierzycieli, dokonując wpłat na określone w umowach rachunki bankowe. Od tego momentu będziesz mógł w końcu odetchnąć pełną piersią i cieszyć się z oszczędności, powiększających się z dnia na dzień. Kredyt refinansowy pozwala bowiem złapać oddech i odpocząć od kilku lub kilkunastu różnych rat, których termin płatności przypadał na różny czas. Korzystając z takiej możliwości, będziesz mógł część swoich pieniędzy przeznaczyć na przyjemności, o jakich do tej pory nie mogłeś nawet myśleć.

Na jak długi czas można wziąć kredyt refinansowy? To już zależy od wysokości zadłużenia, zdolności kredytowej, a także możliwości w dokonaniu wpłaty własnej. W każdym przypadku zostaną klientowi przygotowane szczegółowe kalkulacje i symulacje, pozwalające na sprawdzenie, która z ofert będzie dla niego najwygodniejsza i łatwiejsza do spłaty. Oczywiście przez cały okres spłaty kredytu refinansowego, kredytobiorca posiada możliwość dokonywania nadpłat kredytu, pomniejszających wysokość kapitału pozostałego do spłaty. Z tej możliwości dobrze jest korzystać, jeśli kilka razy w roku klient posiada nadwyżki finansowe i chce je w odpowiedni sposób zagospodarować. Przeznaczenie ich na szybszą spłatę kredytu z pewnością może się okazać słuszną decyzją, której główną korzyścią będzie szybsze spłacenie zobowiązania.

Jak dokonuje się spłaty kredytu refinansowego? Taki kredyt to dokładnie ten sam rodzaj kredytu jak gotówkowy – przynajmniej pod względem sposobu spłaty. Płatności odbywają się w co miesięcznych ratach – równych lub malejących, na podany w umowie numer rachunku bankowego, przypisanego indywidualnie do klienta. Dla zapewnienia wygody i bezpieczeństwa, zaleca się realizowanie płatności za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto się na to zdecydować. Dziś niemal każdy system bankowości internetowej pozwala na ustawienie tak zwanych zleceń stałych. Są to cykliczne przelewy ustawiane w równych odstępach czasu, dla których możemy określić kwotę. Korzystając z tego wygodnego rozwiązania, możesz mieć pewność że twój kredyt refinansowy zawsze będzie spłacany na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *