Kredyty bez zaświadczeń

Kredyty bez zaświadczeń

Przychodzi w naszym życiu taki dzień, w który z niepokojem obserwujemy, że nasze oszczędności zaczynają niebezpiecznie szczupleć, wydatki stają się coraz większe, a wysokość comiesięcznego wynagrodzenia w coraz mniejszym stopniu starcza nam na bieżące utrzymanie. Co wówczas można zrobić? Gdzie szukać pomocy? Jak sprawić, aby nasze życie stało się wygodniejszym, bezpieczniejszym i dającym pewność, że pieniędzy starczy do następnej wypłaty? Najlepszym rozwiązaniem, na jakie można się zdecydować to zmiana pracy na taką, w której zarobki będą wyższe. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze może to być możliwe. Wówczas trzeba poszukiwać innego rozwiązania. Takiego, które da nam pewność oraz gwarancję, że pieniądze szybko i bezpiecznie trafią w nasze ręce, oraz że samodzielnie będziemy mogli nimi zarządzać w taki sposób, który najbardziej nam odpowiada. Ze wszystkich występujących na rynku rozwiązań, tylko kilka daje takie możliwości. Do nich między innymi zaliczają się kredyty bez zaświadczeń, przyznawane nam przez najróżniejsze firmy oraz banki. Produkty te cieszą się bardzo dużą popularnością, dzięki czemu nie brakuje osób, które chętnie po nie sięgają. Kredyty bez zaświadczeń mogą być udzielane przy minimalnej liczbie formalności do dopełnienia. Skutkuje to tym, że znacznie łatwiej jest po nie sięgnąć, a uzyskanie z nich pieniędzy zajmuje znacząco mniej czasu, niż przy klasycznych kredytach gotówkowych, w których trzeba będzie przejść pełny proces weryfikacji zdolności kredytowej. Do jakich grup klientów dedykowane są kredyty bez zaświadczeń z pracy?

Kredyt dla osoby bezrobotnej w banku

Przede wszystkim w tej grupie znajdują się osoby, które z pewnych względów nie są w stanie udokumentować wysokości swoich zarobków. Główną tego przyczyną może być zatrudnienie bez umowy o pracę lub wskazanie na umowie minimalnej kwoty pensji, a wypłacanie reszty pieniędzy bez dokumentowania tego faktu. Ma to na celu ograniczenie wysokości podatku, jaki będzie musiał być odprowadzany od dochodu. Mając tak niskie zarobki wypisane na zaświadczeniu, wiele banków może nie udzielić ci takiego kredytu w wysokości, o jaką wnioskujesz. Właśnie z tego powodu wprowadzono do bankowych ofert nowe produkty. Jednym z nich jest kredyt dla osoby bezrobotnej w banku. Wcale nie będziesz potrzebował do tego celu wysokich dochodów, których udokumentowanie może ci zająć wiele niepotrzebnego czasu i nerwów. Zamiast tego banki i firmy prezentują znacznie elastyczniejsze podejście do problemów i sytuacji klientów, pozwalając im uzyskać kredyt bez zaświadczeń, udzielany wyłącznie na oświadczenie. Co to za oświadczenie? Jest to informacja udzielona przez kredytobiorcę, informująca o tym w jakiej wysokości uzyskuje dochód, z jakiego źródła, a także ile wynoszą jego stałe miesięczne wydatki. Ktoś powie, że wiele osób może podawać w takich oświadczeniach nieprawdę. Jednak jeśli ktokolwiek zdecyduje się na taki krok, robi to pod odpowiedzialnością prawną, gdyż wymogiem jest podanie wyłącznie prawdziwych informacji. Banki również nie podejmują nadmiernego ryzyka, ponieważ kredyty bez udokumentowanych dochodów z pracy, nie są przyznawane w maksymalnych wysokościach, będących w stałej ofercie banku. Ma to na celu minimalizowanie ewentualnego ryzyka, związanego z brakiem możliwości spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę.

Cel, na jaki kredyty bez zaświadczeń mogą być wykorzystane są naprawdę różne i to ty będziesz decydować o tym, czy chcesz przeznaczyć pieniądze na spłatę aktualnego zobowiązania, czy może wykorzystać je do innych celów – na przykład aby zorganizować swoje wakacje za granicą lub w kraju. Czy są jakieś przeciwwskazania do tego, na co nie powinny pieniądze z kredytu być wykorzystywane? Oczywiście że nie. Obowiązuje tutaj pełna dowolność i nikt nie będzie ci narzucać żadnych limitów oraz ograniczeń, którym musiałbyś się podporządkować. Kredyt dla osoby bezrobotnej w banku często jest tym bodźcem, który pozwala im rozpocząć zupełnie nowe życie, ze świadomością że nie są w tak beznadziejnym położeniu, jak mogłoby się to im wydawać. Pieniądze z kredytu w ich przypadku są tym, co pozwoli im na nowo rozpocząć nowe życie, poprzez spłatę dawnych zobowiązań, zapisanie się na kurs podnoszący kwalifikacje lub zakup samochodu, którym będą mogli łatwiej docierać do swojego miejsca pracy. Każda z tych rzeczy jest dla nich teraz na wyciągnięcie ręki, a to co dzieli ich od osiągnięcia celu, to złożenie prostego wniosku o kredyty bez zaświadczeń.

Gdzie trzeba się udawać, aby takie wnioski móc wypełnić i aby cieszyć się pieniędzmi, pożyczonymi przez bank? Złożenie wniosku jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wypełnienie wniosku umieszczonego na stronie internetowej. Jest to prosty formularz, który należy wypełnić swoimi danymi osobowymi, a także podać wysokość dochodu, jego źródło... i to w sumie tyle. Acha, nie wolno zapomnieć o tym, aby określić kwotę kredytu, jaki zamierzamy otrzymać, a także określić sposób jego spłaty, wskazując na dzień miesiąca, w którym chcemy aby to się odbywało. Z własnego doświadczenia możemy polecić, aby podawać dzień lub dwa następujące po tym, jak otrzymają Państwo wypłatę wynagrodzenia. Dlaczego lepiej w ten sposób postępować? Ponieważ daje to pewność, że będą Państwo jeszcze posiadali pieniądze na spłacanie rat. W przypadku, kiedy ustawią Państwo sobie termin płatności wypadający na przykład 2 lub 3 tygodnie po tym, jak otrzymacie wynagrodzenie, może się okazać że nie będziecie już posiadali wystarczających środków, aby w terminie to zobowiązanie spłacić. A zaległość w związku ze spłata kredytu bez zaświadczeń jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić. Skutki tego mogą być bardzo ciężki i gorzkie. Zwłaszcza wówczas, jeżeli zaległości będą sięgać kilku rat, a ich przeterminowanie będzie wynosiło nawet po kilka miesięcy. Co wówczas może się stać? Zwykle rozpoczynane jest postępowanie windykacyjne, ale sprawy mogą również przybrać zupełnie inny obrót – firma lub bank może wam wypowiedzieć umowę o kredyt bez zaświadczeń, żądając jednocześnie natychmiastowej spłaty całego zadłużenia. Jeżeli nie zostanie to wykonane, to trzeba się będzie liczyć z tym, że sprawa zostanie skierowana do sądu i rozpocznie się postępowanie egzekucyjne, dotyczące odzyskania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *