Pożyczki z komornikiem

Komornik – to słowo może budzić uzasadniony lęk w niejednym z nas. Kiedy kontakt z komornikiem staje się bardzo prawdopodobny? Między innymi wtedy, kiedy zalegamy przez długi czas ze spłatą swoich długów. Wówczas, na wniosek wierzyciela, sprawa może zostać przekazana do sądu. Tam jest niemal pewne, że dłużnik zostanie skazany, a za odzyskanie pieniędzy i przekazanie ich wierzycielowi będzie odpowiadał komornik. Posiada on kilka możliwości na zabezpieczenie pieniędzy. Jakich? Zajęcie ruchomości – na przykład samochodu, nieruchomości – na przykład domu, a także zajęcie części wynagrodzenia, które trafia na twoje konto osobiste. Jednak nie są to jedyne reperkusje, z jakimi trzeba się liczyć, kiedy komornik przystępuje do akcji. Inne niedogodności, jakie mogą nas dotknąć mają wpływ na zdolność kredytową. Fakt, że nad naszą osobą ciąży komornik, źle wpływa na wiarygodność finansową w oczach firm pożyczkowych i banków. Dopóki nie zamierzamy wnioskować do nich o jakiś kredyt lub pożyczkę, nie będzie to miało dla nas większego znaczenia. Wszystko się jednak zmieni wraz z tym, kiedy będzie taka potrzeba. Co wówczas zrobić, jeżeli któraś z kolei firma odmówi nam udzielenia takiej pożyczki? W takich momentach ostatnią deską ratunku są pożyczki z komornikiem. Jest to specjalna grupa produktów, z której mogą korzystać osoby posiadające wyrok o zajęciu komorniczym.

Pożyczki z komornikiem udzielane są zazwyczaj na 12 miesięcy lub liczona jest na okres do kilku lat z możliwością jej odnowienia. Wielu dłużników, dzięki wsparciu może pokonać swoją trudną sytuację finansową, co jest zaletą tego typu rozwiązań. By otrzymać pożyczki komornicze, musimy spełnić więcej formalności, niż w przypadku szybkich pożyczek na dowód. Popyt na pozabankowe pożyczki komornicze dla zadłużonych wzrasta, skoro firmy finansowe w przeciwieństwie do banków nie stawiają tylu wymogów, a także uprościły swoje formalności do minimum.

Pożyczki z komornikiem pozabankowe dla zadłużonych

Pożyczki dla zadłużonych z zajęciami komorniczymi

Być może zastanawiasz się teraz jak to możliwe, że w dalszym ciągu znajdują się firmy, które są gotowe udzielać takich ryzykownych pożyczek. Bo tak należy je określać. To proste. Pożyczki dla zadłużonych z zajęciami komorniczymi są stosunkowo rzadkim produktem, więc konieczność walki z konkurencją jest mniejsza. Dzięki temu firmy takie mogą ograniczyć koszty reklamy, a tym samym zwiększyć swoje zyski. Pożyczka tego typu jest związana z większym ryzykiem jej nie spłacenia, dlatego często takie firmy mogą wymagać ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń dla pożyczki – na przykład w formie żyrantów. Żyrant jest osobą, która poświadcza że spłacisz pożyczkę, a w wypadku jeżeli nie będziesz tego robił, ciężar ten spada na nią. Dla firmy pożyczkowej tak naprawdę nie ma znaczenia, czy pożyczone tobie pieniądze oddasz ty, czy inna osoba. Dlatego jeżeli zamierzasz skorzystać z pożyczki z komornikiem, najprawdopodobniej będziesz zmuszony do tego, aby posiadać żyranta. Kto może nim być? Dowolna osoba. Małżonek, syn, brat, sąsiad lub kolega z pracy.

Pożyczka z komornikiem – na jakich zasadach może zostać udzielona? Jest kilka koniecznych warunków, które muszą być spełnione, aby taka pożyczka była ci przyznana. Musisz przede wszystkim prawidłowo wypełnić wniosek o pożyczkę. W takim wniosku znajduje się specjalne pole, w które należy wpisać wysokość bieżącego zadłużenia, określić z czego wynika oraz kto jest wierzycielem. Pozostał dane, które w takim wniosku muszą się znaleźć są standardowe i dotyczą twojej osoby – dane adresowe i personalne, średniej wysokości miesięcznych zarobków i kosztów, miejsca pracy, a także danych żyranta. Całość zostaje wysłana do firmy pożyczkowej elektronicznie, za pomocą internetu. Na odpowiedź również będziesz oczekiwał w ten sam sposób. Odpowiedź powinna dotrzeć na twoją skrzynkę mailową w czasie od kilkudziesięciu do kilkunastu godzin. Jeżeli twój wniosek o pożyczkę z komornikiem został rozpatrzony pozytywnie, to w załączniku wiadomości otrzymasz niezbędne dokumenty, z jakimi musisz się zapoznać. W tych dokumentach na pewno znajdzie się: wydruk umowy o pożyczkę, tabela opłat i prowizji, warunki pożyczki, a także formularz z którego możesz skorzystać jeżeli w ustawowym terminie zechcesz odstąpić od umowy. Jest to możliwe na podstawie przysługujących ci praw, regulowanych przez ustawę konsumencką.

Z pewnością jedną z ważniejszych rzeczy, które trzeba mieć na uwadze kiedy starasz się o pożyczki bez komornika jest to, w jakiej wysokości mogą być one ci udzielone? Wysokość takiej pożyczki jest ściśle powiązana z kilkoma rzeczami. Jakimi? Na przykład tym, w jakiej wysokości jest twoje zadłużenie, jak wysokie są twoje zarobki oraz na jak długi czas chcesz, aby taka pożyczka została ci przyznana. Zwykle pożyczkę dla osób z zajęciem komorniczym można uzyskać na kwotę maksymalnie do 10 000 złotych, choć suma ta w niemal każdy wypadku może być indywidualnie negocjowana. Zwiększenie jej jest możliwe jednak wtedy, kiedy posiadamy dobre zabezpieczenia finansowe. Czy to w postaci żyrantów czy jako nieruchomości, których jesteśmy właścicielem.

Przeznaczenie pożyczki z komornikiem może być dowolne, choć zwykle spotyka się dwa najczęstsze przeznaczenia. Pierwszym z nich jest spłata bieżących zadłużeń w bankach, innych firmach pożyczkowych lub spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. Są to jedne z najpilniejszych do uregulowania wydatków. Zlekceważenie ich może spowodować, że z każdym kolejnym miesiącem nasze zadłużenie będzie się powiększało, a przyczyną tego będą coraz to wyższe odsetki karne. Aby tego uniknąć, należy wykonać kilka rzeczy w zaprezentowanej kolejności. Należy złożyć wniosek o to, aby została ci przyznana pożyczka z komornikiem, w takiej wysokości, którą będziesz w stanie spłacić, ale jednocześnie będzie ona wystarczająca na przynajmniej częściowe pokrycie swojego zadłużenia. Następnie powinieneś zgłosić się do wszystkich swoich wierzycieli z prośbą o ugodę w swoim zadłużeniu. Możesz wystąpić z propozycją rozłożenia zadłużenia na raty. Oczywiście, aby taka ugoda miała sens, powinieneś zaproponować jednoczesne częściowe spłacenie należności, w takiej wysokości, na jaką pozwoli ci otrzymana pożyczka. Możesz, a właściwie powinieneś poprosić również o anulowanie części odsetkowej długu. Wbrew temu co można na ten temat myśleć, jest to bardzo prawdopodobne i wierzyciele często się na to zgadzają. Dlaczego? Ponieważ jest to dla nich korzystniejsze niż dochodzenie swoich praw w sądzie i czekanie przez długie lata na wyegzekwowanie pieniędzy przez komornika. Często bardziej opłaca im się otrzymanie należności w podstawowym wymiarze, niż tracenie czasu na sądzenie się z dłużnikami i zaniedbywanie pozostałych swoich obowiązków w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *